Pozeráme sa na rozpočet, na druhej strane vieme, že do Slovana nik nepríde hrať za „päť korún“

ŠK Slovan na tlačovej konferencii pred jarnou časťou sezóny predostrel verejnosti svoje ciele. Informoval o pohybe v hráčskom kádri. V ktorom nastal pohyb smerom von aj dnu, Za jedinú výraznejšiu stratu sa dá považovať odchod Myentyho Abenu, ktorý prestúpil do Ferencvárosu Budapešť. Z jesennej súpisky vypadlo celkom sedem mien, okrem Abenu to boli stredopoliari David Hrnčár (hosťovanie SK Beveren), Ibrahim Rabiu (ukončenie zmluvy), Alen Mustafič (Odense prestup), Žan Medved (hosťovanie Skalica), Eric Ramirez (ukončenie spolupráce) a Ivan Šaponjič (hosťovanie Bandırmaspor). Nie je vylúčený odchod Davida Holmana, ktorý má ponuky z Maďarska.

Zo Slovana v zime odišlo sedem hráčov a prišli traja úplne noví hráči, aj keď Zuberu so Slovanom na jeseň trénoval. Okrem toho sa z hosťovania vrátili Adler a Lichý. No žiadny slovenský futbalista. „Rokovali sme so Slovákmi, ale slovenské kluby, alebo hráči, očakávajú tri-štyrikrát vyššie podmienky, ako majú v domácich kluboch,“ uviedol Weiss. Vysoké finančné nároky tak spôsobili, že medzi novými posilami sú iba traja hráči z Afriky. „Keď idú slovenskí futbalisti napríklad do Poľska, tak si vypýtajú o polovicu menej peňazí, ako keď idú k nám. S tým sa musíme zmieriť,“ dodal Weiss.

„Aj keď sa zdá, že odišlo veľa hráčov, z užšej zostavy to bol len Abena. Rozhodli sme sa vytvoriť v tíme zdravú konkurenciu a tak prišli Maudo Jarjue a hrotový útočník Malik Abubakari,“ uviedol na tlačovej konferencii v Bratislave tréner Weiss st. Abubakari skóroval hneď vo svojom prvom zápase za „belasých“ – otvoril skóre v utorňajšom pohárovom stretnutí na pôde Banskej Bystrice a prispel k triumfu svojho tímu 2:1. „Je to rýchlostný typ futbalistu, na hrote má dobrý pohyb,“ povedal Weiss na adresu novej posily dodal :„Hráča sme dlhšie sledovali, podobne aj stopéra Jarjueho, veríme, že dobre zapadnú. Boli to pre nás výhodné prestupy v tomto období. Musíme sa pozerať aj sami na seba, Ekonomizujeme zostavu, nenakúpili sme drahých hráčov. Hľadáme dostupných hráčov, ktorí by aj zapadli. Pozeráme sa na rozpočet, na druhej strane vieme, že do Slovana nik nepríde hrať za „päť korún“. Bez toho, aby sme hrali pohárovú Európu by tento klub neprežil. To, čo som povedal, keď som došiel. to platí, musíme si na seba zarobiť. Podmienky v klube sú výborné, musíme si ich ale vážiť. Majiteľ pre Slovan robí veľa, výsledkom je napríklad aj tento krásny štadión.“

Slovan prezimoval na prvom mieste s trojbodovým náskokom pred DAC. Hráči sa pripravovali na Pasienkoch a absolvovali štyri prípravné zápasy, dva z toho v Rakúsku. „Zimná príprava nie je nikdy ideálna, rozhodli sme sa zostať doma a vyšlo nám to dobre. Na Pasienkoch máme dobrú umelú trávu a boli sme aj na krátkom zájazde v Rakúsku, kde sme odohrali dva dobré prípravné zápasy. Pomohol nám aj pohárový duel v Banskej Bystrici,“ povedal Weiss st.

Súpera spod Urpína privíta jeho tím v ligovom zápase budúcu sobotu, pričom do stretnutia by mohol zasiahnuť aj Tigran Barseghjan. Ten nehral pre zlomeninu nohy od októbra.

Slovan čaká v marci osemfinálový dvojzápas EKL a svojho súpera spozná po žrebe, ktorý je na programe 24. februára. „Na žreb sa ešte vôbec nesústredím, verím, že štadión bude vypredaný. Teraz ma zaujíma koniec základnej časti, všetky zápasy sú náročné, pretože proti Slovanu ukazuje každý maximum,“ povedal k európskej súťaži kormidelník. Stretnutie úradujúceho majstra na ihrisku DAC je na programe v nedeľu o 17.30 h.

Foto. skslovan.com

Pridaj komentár