Slovan s prvou letnou posilou

Prvá posila belasých do novej sezóny 2017/18 vystuží ofenzívne rady nášho mužstva. Z Ružomberka prichádza hrotový útočník Jakub Mareš, ktorý v sezóne 2016/17 zažiaril štrnástimi presnými zásahmi a bol nominovaný do najlepšej jedenástky Fortuna ligy.

Jakub Mareš je fyzicky dobre stavaný hrotový útočník, ktorý v prípade potreby môže nastúpiť aj na oboch krídlach. Počas doterajšej kariéry nosil okrem iného dresy pražskej Sparty či Teplic a je strieborným medailistom z majstrovstiev sveta 2007 v kategórii do 20 rokov. V sezóne 2016/17 odohral za Ružomberok vo Fortuna lige 31 zápasov, v ktorých dal 14 gólov. Umiestnil sa na delenom treťom mieste poradia kanonierov a svojimi výkonmi si vypýtal nomináciu do prestížnej Jedenástky roka Fortuna ligy 2016/17.

„Jakuba Mareša sme mali v hľadáčiku už počas minuloročného letného prestupového obdobia. Celú sezónu sme ho pozorne sledovali. V Ružomberku podával stabilné výkony a jednoznačne potvrdil svoju kvalitu, čo dokazujú aj čísla. Počas sezóny dal vrátane pohára pätnásť gólov a bol medzi najlepšími jedenástimi hráčmi ligy. Rozhodli sme sa ho získať do našich radov a podpísali sme s ním dvojročnú zmluvu. Jakub je bojovný typ hráča a vďaka svojim vôľovým i morálnym vlastnostiam bude prínosom do kabíny. Získavame ho ako hrotového útočníka, no je použiteľný aj na oboch krídlach. Má veľmi dobré fyzické parametre, je to víťazný typ, ktorý je ochotný pracovať pre kolektív. V Slovane ho srdečne vítam a verím, že naša spolupráca bude úspešná,“ vyhlásil pre klubový web viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

„Z podpisu zmluvy so Slovanom sa veľmi teším. Po vydarenej sezóne som mal veľa ponúk z Česka i ďalších krajín, no rozhodol som sa pre Slovan. Zavážili vysoké ambície klubu. Som cieľavedomý človek, chcem vyhrávať a pomôcť klubu k úspechom. Vnímam to ako skvelú výzvu,“ povedal Jakub Mareš.

Tridsaťročný útočník začal svoju futbalovú kariéru v FK Teplice. S Teplicami sa v sezóne 2008/09 radoval z víťazstva v Českom pohári. V roku 2011 si vyskúšal aj pôsobenie v najúspešnejšom českom klube AC Sparta Praha. V Česku hral ešte za FK Ústí nad Labem, 1. FC Slovácko, FK Dukla Praha a taktiež za Mladú Boleslav, ktorej v sezóne 2012/13 pomohol k postupu do finále Českého pohára. Od leta 2016 pôsobil v Ružomberku, za ktorý dal v lige i pohári celkom 15 gólov.

Jakub Mareš reprezentoval Českú republiku v mládežníckych kategóriách do šestnásť, sedemnásť, osemnásť, devätnásť i dvadsať rokov. Z MS 2007 do 20 rokov v Kanade má striebornú medailu, ku ktorej prispel vyrovnávajúcim gólom v osemfinálovom zápase s Japonskom.

Pridaj komentár