Preview: ŠK Slovan Bratislava – Wolverhampton Wanderers F.C.

Po trojtýždňovej prestávke čaká na Slovan zápas v Európskej lige. Ten v generálke zdolal Nitru. Súperom Slovana bude účastník Premier league Wolvarhampton Wanderers. Zápas sa vo štvrtok začína o 18:55. Priamy prenos vysiela RTVS na Dvojke.

Hlavný rozhodcom je Ukrajinec Aranovskiy.

Belasí absolvovali tlačovú konferenciu v popoludňajších hodinách, následne sa presunuli na sústredenie do Šamorína, kde bol na programe aj predzápasový tréning. „Všetci hráči z európskej súpisky sú zdraví. Samozrejme s výnimkou Davida Strelca, ten je operácii, boli tam menšie problémy ohľadom tepoty, ale verím, že zákrok dopadol dobre a David sa k nám v januári opäť naplno pripojí,“ povedal pre klubový web Ján Kozák ml. na margo zdravotného stavu tímu.

So štyrmi bodmi sú belasí lídrami K-skupiny, čaká ich najťažšia skúška v skupine? „Wolverhampton má veľkú kvalitu porovnateľnú s Bragou či Besiktasom. Avšak tento tím každý týždeň bojuje o body v najťažšej lige v Európe, takže si myslím, že nás čaká najnáročnejší súper v skupine. My sa však na tento zápas tešíme, pripravíme mužstvo tak, aby sme podali čo najlepší výkon. Už po žrebe sme povedali, že každý bod je výborný a každý sa počíta. Aj vo zvyšných štyroch dueloch v skupine túžime ukázať, že máme kvalitu a doterajšie výsledky neboli náhodou,“ vie lodivod Slovana.

Slovanisti pochopiteľne analyzovali svojho súpera. Wolverhampton ťahá sériu šiestich duelov bez prehry, počas ktorej zdolal aj Manchester City. Náš zajtrajší súper prepína medzi dvomi hernými systémami. „Je tam veľa zahraničných hráčov, takže nepočítame s tradičným britským štýlom. Striedajú dva rôzne systémy, mojou úlohou je pripraviť mužstvo na oba varianty v podaní súpera. Stále platí, že nastupujú s tromi vysokými strednými obrancami, čiže vzadu ešte nájdeme prvky britského štýlu, no v ofenzíve už nie. Myslím si, že na každého súpera môžu platiť rýchle protiútoky, verím, že rýchle prechody do útoku zvládneme dobre a najmä ich dokážeme kvalitne vyriešiť,“ uzavrel Ján Kozák ml.

Hráčsku kabínu na tlačovej konferencii zastupoval Dominik Greif. Ten sa jasne vyjadril k aktuálnej pozícii belasých v skupine UEFA Europa League. „Každý úspešný európsky duel nám dodá sebavedomie. Zároveň sme však nohami na zemi a nelietame v oblakoch. Vieme, akou cestou sme si prešli, kým sme sa dostali do bodu, že sme aktuálne prví v skupine. Musíme si však nastavovať reálne zrkadlo a neuletieť na názoroch zvonku, že postup je blízko a podobne. Pokiaľ budeme ďalej pracovať ako doteraz, tak ešte môžeme v Európe dosiahnuť dobré veci. Tešíme sa na plný štadión detí, ktoré nám už proti Besiktasu dodali veľkú energiu a pomohli nám zvrátiť nepriaznivý priebeh. Prajeme si, aby nám podobnú podporu dožičili aj vo štvrtok,“dodal brankár belasých.

Našich hráčov čaká ďalšia veľká konfrontácia s hráčmi, ktorých doteraz naživo mohli sledovať v zápasoch Premier League. „Je to najlepšia liga na svete, kde vždy človek môže niečo odsledovať a priučiť sa, ako najlepší hráči riešia situácie. Anglickú ligu sledujem vždy, keď mám čas. Veď kto nepozerá anglickú ligu,“ položil si Dominik Greif rečnícku otázku.

Wolverhampton Wanderers F.C.

Anglický celok nemal vydarený vstup do sezóny, figuroval na chvoste ligovej tabuľky. Postupne sa zdvihol, pred dvomi týždňami dokonca vyhral nad Manchestrom City a to na jeho pôde 2:0. Tento klub bol založený v roku 1877, klubovými farbami sú oranžová a čierna. Medzi najväčšie úspechy kluby patria štyri víťazstvá v FA cupe.

V Európskej lige Vlkom patrí tretia priečka, na Slovan majú jednobodovú stratu. Naposledy vyhrali v Istanbule nad Besiktasom 1:0, v domácom zápas tesne podľahli Brage 0:1.

Wolverhampton pricestoval do Bratislavy v stredu popoludní a v čase výkopu duelu absolvoval predzápasový tréning na Tehelnom poli. „Do Bratislavy s nami necestoval obranca Ryan Bennett, ktorý má problémy so slabinami. Máme nabitý program, ale zároveň dostatočne široký káder na to, aby sme to zvládli. Čaká nás ďalšia zaujímavá výzva. Slovan sme si dostatočne analyzovali, vieme, čo od nich môžeme očakávať. Rešpektujeme aj jeho kvality, veď je lídrom skupiny. Poctivo sa pripravíme a k zápasu pristúpime s maximálnou vážnosťou. Chceme v Bratislave uspieť,“ povedal Nuno Espírito Santo na tlačovej konferencii „Vlkov.“ Okrem spomínaného Bennetta, ktorý s určitosťou hrať nebude, sú otázni aj Neves, Sais, Neto a Jordao.

Kabínu zastupoval obranca Matt Doherty. „Vždy je výzvou, keď čelíte súperovi, s ktorým ste predtým nikdy nemali dočinenia. O Slovane zatiaľ veľa nevieme, ale dnes po tréningu i v deň zápasu absolvujeme analýzu. Určite nás láka aj možnosť postúpiť cez Európsku ligu do Ligy majstrov, ale to je veľmi ďaleko. Musíme ísť krok po kroku a zvládnuť aj ďalšiu európsku skúšku,“ povedal Matt Doherty.

Pridaj komentár