Preview: AC Sparta Praha vs. ŠK Slovan Bratislava

Dva týždne po blamáži, akú zažili Pasienky, sa opäť stretávajú odvekí rivali z federálnych čias Sparta a Slovan, tento krát na pražskej Letnej (aktuálne Generali aréna). Zápas má výkop o 21:05.

A bola to poriadna blamáž či už po futbalovej, ale aj nefutbalovej stránke. Určite sa tak trochu očakávalo, že Sparta na Pasienkoch bude bodovať. Po prvom polčase sa dokonca zdalo, že belasí sa konečne prebudili a zlepšenou hrou oproti predošlým zápasom držal remízový stav. Po prestávke to už však bol koncert hostí a tromi gólmi zariadili pohodlné víťazstvo. Oveľa zaujímavejšie (musíme konštatovať, že bohužiaľ) však bolo dianie mimo ihriska. Sparťanskí chuligáni pred koncom prvého polčasu tak zbesneli, že rozhodca musel pre bezpečnosť oboch aktérov na ihrisku prerušiť zápas a schovať hráčov aj seba do útrob štadióna. Pre strach o vlastný život utekali dokonca aj moderátori v priamom prenose. Bolo to priam nechutné predstavenie sa (ne)fanúšikov hostí, ktorí vrhli zlé svetlo na vlastný klub a poškodili ho svojím správaním. Viac o tom, čo sa stalo, sa môžete dozvedieť z našich predošlých článkov či tlačových konferencií vedenia ŠK Slovan a obraz o tom, čo sa dialo na ihrisku, si určite spravíte aj z fotiek k nim. Veľmi zaujímavá je tiež úvaha o včasnosti zásahu polície https://www.slovanpositive.com/prisiel-zasah-policie-neskoro/.

UEFA nakoniec rozhodla, že belasí dostanú pokutu za nedostatočnú usporiadateľskú službu 50 tisíc EUR, Sparta za vyvolanie incidentu dokonca 80 tisíc a podmienečné zatvorenie štadióna na jeden zápas po dobu dvoch rokov. Znamená to však, že dnešný zápas z pohľadu fanúšikov priamo na štadióne ohrozený nie je. Slovan požiadal o tisíc vstupeniek do sektoru hostí.

Aby sme sa však vrátili aj k športovej stránke tohto duelu. Obaja aktéri od tohto zápasu po jednom zápase vyhrali aj prehrali. Sparta najprv vyhrala tesne 1:0 nad Mladou Boleslavou. Určite ju však veľmi mrzí posledná prehra s najväčším súperom v boji o titul Plzňou 0:2, čím sa „rudým“ vzdialila na rozdiel štyroch bodov. Slovan má aktuálne úplne iné problémy ako je boj o špicu tabuľky. Strata na vedúci Trenčín je 12 bodov. Po tomto vzájomnom zápase belasí prehrali aj ďalšie veľké derby s Trnavou zahanbujúco 0:4. Posledný ligový zápas však dáva malú nádej, že by sa karta mohla obrátiť. Doma si totiž poľahky poradili s Košicami 3:0.

Dôležité bude, aby sa už podobný zápas, ako bol ten z 23.10., nezopakoval ani po futbalovej, ani po nešportovej stránke. Slovan už nemá čo stratiť, postup zo skupiny je už len v teoretickej rovine. Podarí sa konečne Slovanu streliť aspoň gól v Európskej lige UEFA?

Nastúpia belasí vo víťaznej zostave z ostatného zápasu s MFK Košice, alebo v nej nastanú drobné zmeny? Ako Horst Siegl v našom rozhovore https://www.slovanpositive.com/slovan-tuzi-po-bodoch-siegl-zhanal-listky-pre-priatelov/ naznačil, nie všetci hráči sú fit, ale pokúsia sa nastúpiť v najsilnejšej zostave, prekvapí Slovan Spartu zaradením Roba Vitteka do zostavy?

Perniš – Niňaj, Jablonský, Kolčák, Čikoš – Žofčák, Štefánik, Soumah, Lásik – Peltier, Kubík.

One thought on “Preview: AC Sparta Praha vs. ŠK Slovan Bratislava

Pridaj komentár