AC Sparta Praha – ŠK Slovan Bratislava 4:0 (2:0)

Góly: 29. a 84. Lafata, 32. Krejčí, 74. Costa

Rozhodovali: Eskov – Averjanov, Dančenko. Žlté karty: Peltier, Bagayoko. Diváci: 13875.

Sparta: Bičík – Kadeřábek, Brabec, Mario Holek, Nhamoinesu – Vácha (79. Mareček) – Konaté, Dočkal (72. Vacek), Matějovský, Krejčí – Lafata (88. Bednář).

Slovan: Perniš – Bagayoko, Kolčák, Niňaj, Čikoš – Grendel (82. Štefánik), Lásik – Žofčák, Milinković, Kubík (73.Vittek) – Peltier (46. Soumah).

Slovan začal na Sparte prekvapivo aktívnejšie ako domáci, v deviatej minúte Peltierov center nenašiel adresáta, o pár sekúnd po rohovom kope vyslal nepríjemnú strelu z half-voleja Lásik. Hra sa potom odohrávala medzi šestnástkami, Sparta vystrčila rožky v 21. minúte, keď sa ofsajdovej pasci vyhol Konaté, Niňaj zachránil v poslednej chvíli za cenu odkopu na roh. O osem minút neskôr prišla druhá veľká šanca Sparty a nanešťastie pre Slovan sa v nej ocitla kanonierska extratrieda Pražanov David Lafata. Ten sa zoči-voči brankárom nemýli a tak tomu bolo aj tentokrát – 1:0. O tri minúty už bolo 2:0. Slovan si ihneď po rohu nedal pozor na Krejčího, ktorý si zbehol za obranu, dostal loptu do behu a ľavačkou prekonal Perniša po druhýkrát. Sparta od tohto gólu začala na trávniku dominovať, Slovan dva rýchle zásahy zrazili do kolien. Skóre sa však už do konca polčasu nemenilo.

Druhý polčas pokračoval tak, ako končil ten prvý. Sparta si v pokoji strážila svoje dvojgólové vedenie. Gólové šance dlho neprichádzali, Sparťania však mali zápas jednoznačne pod kontrolou. V 67. minúte sa dostal k slovu opäť Lafata, po peknej kombinácii s Matějovským však nemieril ľavačkou presne. V 73. minúte potešil fanúšikov Slovana Róbert Vittek, ktorý sa na trávniku objavil po zranení kolena. Vittek nahradil v zápase Františka Kubíka. Ihneď po jeho návrate však Sparta skórovala po tretíkrát. Po rohu Krejčího sa pred Pernišom v skrumáži najlepšie zorientoval Costa a vyrovnal skóre zápasu spred dvoch týždňov. Zo strany domácich to však nebolo všetko. V 84. minúte sa opäť po peknej kombinácii dostala lopta na nohu Lafatu a ten zvýšil na konečných 4:0. Slovan si tak aj po štvrtom zápase v skupinovej fáze drží nelichotivú nulu v kolonke strelených gólov a rovnaký počet bodov. Najbližší zápas v pohári UEFA zohrajú belasí vo štvrtok 27.novembra, kedy na Pasienky zavítajú futbalisti švajčiarskeho Young Boys Bern.

One thought on “Slovan nestačil na Spartu ani v odvete, podľahol jej ešte výraznejšie ako doma

• 6. novembra 2014 at 23:02

Neverim tomu ze sme takmer za sto rokov, niekedy utrzili v tradicnych zapasoch ako so Spartou a Trnavou dvakrat debakel 0:4 behom tyzdna. Zbalte sa vypadnite zmiznite, nech tu po vas neostane ani smrad. Tfuj