Preview: Dinamo Riga vs. HC Slovan Bratislava

Presne po týždni sa opäť stretávame s našim dnešným súperom, lotyšskou Rigou. Pred týždňom to bolo tak povediac rozhodnuté už po prvej tretine, v ktorej sme im nasúkali štyri góly. Dopadne to dnes obdobne? Sledovať to môžme od 18:30 SELČ (19:30 miestneho času), kedy zápas začína v Riga Arena, domovskom štadióne miestneho Dinama, ktorý má kapacitu 10’300 miest.

Naposledy náš vzájomný zápas prebiehal presne naopak, ako sú fanúšikovia bratislavského Slovana zviknutí. Namiesto početných striel, kedy dokážeme aj oveľa silnejších súperov prestrieľať, to bola kanonáda Dinama, ktoré sa snažilo stretnutie zdramatizovať. Strelecká úspešnosť bola pri iba 19-tich strelách až 26,32%. Navyše takú úspešnú prvú tretinu sme už dávno nezažili (naposledy sme dali viac ako tri góly v tretine 31.12.2013 v zápase proti CSKA Moskva, keď v druhej sme ich strelili až päť).

Od nášho spoločného zápasu stihla Riga odohrať dva ďalšie, oba prehrala. Najprv v Záhrebe s miestnym Medveščakom 2:3, potom doma s Dinamom Minsk 1:3. Ťahajú tak štvorzápasovú šnúru prehier. Naposledy vyhrali 27.9. nad Gregorovým Vladivostokom 4:2. Slovan odohral len jeden zápas, no zažil debakel, aký už dávno nie (v januári prehral doma s Vladivostokom 1:6). Suverén tohto ročníka KHL SKA Petrohrad nám nadelil sedem gólov. No belasí sa zosypali až v polke druhej tretiny po dvoch rýchlych góloch Panarina a Kadeykina, ktorí zvyšovali na 4:1. Súpera sme však, ako inak, prestrieľali v pomere 34:27.

Finančné problémy klubu z hlavného mesta Lotyšska sa prehlbujú. Najnovšie už aj Marcel Hossa priznal, že výplatu ešte v tejto sezóne nevidel. Hráči tak hrajú zatiaľ zadarmo.

Dnes máme ideálnu príležitosť zabudnúť na pondelňajšiu prehru a pokračovať v dobre rozbehnutej sezóne. Dinamo Riga je oslabená finančnými problémami, ktoré dokážu zasadiť hráčom chrobáka do hlavy a myslieť na to aj počas zápasu, aj keď tvrdia opak. My to musíme dnes využiť.

Viac o našom dnešnom súperovi sa môžte dočítať v predchádzajúcom preview tu: https://www.slovanpositive.com/preview-hc-slovan-bratislava-vs-dinamo-riga/.

Zápas už tradične odvysiela český športový kanál Sport2.

Zostava:

Backlund (Janus) – Baranka, Sersen, Vondrka, Murley, Nagy – Sigalet, Štajnoch, Bartovič, Surový, Netík – Starosta, Foster, Jeglič, Tičar, White – Brejčák, Lunter, Bližňák, Šťastný

Pridaj komentár