Vysoká prehra Slovana v Záhrebe

KHL Medveščak Záhreb – HC Slovan Bratislava 6:2 (2:0,1:1, 3:1)

Góly: 4. Bolduc (Parlett, Kousa). 9. Giliati, 32. Hedberg (Perkovich), 49.Giliati (Genoway, Glumac), 50 Mertl (Smoleňák), 56. Jurčina (Bolduc, Saarinen) – 40. Tičar (Svarny,Barker), 44. Kašpar (Nedorost, Paré)

Medveščak: Taylor (Kroselj) – Kinrade, Gysbers, Parlett, Kousa, Katic, Jurčina, Deutsch – Bolduc, Bjorkstrand, Saarinen – Mertl, Smoleňák, Kvapil – Hedberg, Perkovich, Jämtin – Glumac, Genoway, Giliati

HC Slovan: Brust (Garnett), Barker, Luža – Valach, Sersen – Starosta, Švarný – Kozák, Paré, Nedorost, Kašpar – Bartovič, Surový, Leblanc – Jeglič, Tičar, Šťastný – Skalický, Viedenský, Lušňák

Rozhodovali: Belov, Gašilov – Lazarev, Šichanov Vylúčenia 3:6 navyše Parlett  10 minútový trest za faul na hlavu.

Pre Slovan začal zápas zle, Medveščak z prvej vážnejšej šance otvoril skóre. Brust bol na Bolducov teč prikrátky. Slovan nedokázal na tento gól odpovedať, naopak v 9. minúte pridali domáci druhý gól. Giliati pretlačil v skrumáži druhýkrát puk za Brusta. Belasí následne prežili oslabenie. V závere prvej tretiny sa do šance dostával Kašpar, Taylora ohroziť nedokázal. Ten v prvej časti nemusel riešiť veľa možností Slovana. V jej závere boli vylúčení Leblanc so Surovým.

Medveščak začal druhú časť dohrávanou presilovkou o dvoch hráčov. Slovan odolával, blízko ku gólu bol Smoleňák. Hneď po skončení trestu sa do nájazdu dostal LeBlanc, Taylora neprekonal. Po strete Jegliča s Jämtinom sa vylučovalo na obidvoch stranách, na ľade bolo viac priestoru. Hostia z Bratislavy mali viac z hry, Medveščak ho pred svojho brankára nepúšťal. Belasí v polovici zápasu ubránili ďalšiu presilovku súpera. Krátko po jej skončení mohol znížiť v ideálnej možnosti Skalický. Hneď z protiútoku zvýšil Hedberg na 3:0 pre Záhreb. Slovan sa snažil o kontaktný gól, ale Paré a po ňom ani Kašpar Taylora neprekonali. Gólom do šatne využil Slovan Tičarom presilovku.

Úvod tretej tretiny patril Slovanu, mal častejšie puk na svojich hokejkách. Paré vybojoval za bránou puk, Nedorost našiel Kašpara, ktorý znížil na 2:3 z jeho pohľadu. Záhreb reagoval oddychovým časom. Slovan po faule na Surového nevyužil presilovku. Keď sa zdalo, že sa belasým podarí vyrovnať, prišla nečakaná strela Giliatiho, ktorý zvýšil na 4:2. Už o minútu po Valachovej naivnej rozohrávke viedli domáci 5:2, presadil sa Mertl. Gól na 5:3 mohol zaznamenať Surový.  Slovan o pár minút inkasoval šiesty gól, presilovku Medveščaku využil Jurčina.  Zápas sa dohrával, Slovan prvýkrát v tejto sezóne na svojho súpera nestačil.

ohlasy, zdroj: hcslovan.sk

Miloš Říha: „Do zápasu sme vstúpili veľmi zle, domáci mali dostatok priestoru a zaslúžene strelili dva góly. V druhej časti hry sme hrali lepšie, vytvorili si šance, strelili prvý gól. Ten nás nakopol, na začiatku tretej tretiny bolo 3:2, no bohužiaľ sme nedokázali vyrovnať. Štvrtý gól prakticky rozhodol o výhre Medveščaku.“