Preview: FK Senica – ŠK Slovan Bratislava

V sobotu sa končí základná časť. Po reprezentačnej prestávke sa liga rozdelí na polovice, prvá bude hrať v nadstavbe o titul, druhá o umiestnenie a zotrvanie v lige. Všetky stretnutia majú zhodne výkop o 14.00. O poslednom postupujúcom sa rozhodne medzi Sereďou a Trnavou. Zatiaľ čo Seredi na postup stačí remíza, Trnava potrebuje vyhrať. Zápas sa hrá v Myjave.

Sereď – Trnava

Zlaté Moravce – Dunajská Streda

Micahlovce – Trenčín

Nitra – Ružomberok

Podbrezová – Žilina

Senica – Slovan

Toto stretnutie povedie ako hlavný rozhodca Boris Marhefka, na čiarach mu budú pomáhať Peter Kováč, Adam Jekkel. Priamy prenos môžete sledovať na huste.tv

Tabuľka:

 

FK Senica

Seničanom patrí predposledná priečka. V zime do Senice prišiel nový tréner, Portugalčan Cheu. Senica na jar ani raz nevyhrala, nepodarilo sa jej zaznamenať ani jeden gól. Treba povedať, že nastúpila proti Trenčínu, Žiline, či naposledy proti Dunajskej Strede. Zlaté Moravce na Záhorákov strácajú jediný bod, preto boj o záchranu ešte bude zaujímavý. Najlepším strelcom mužstva je s piatimi gólmi obranca Roberto Dias.

Posledných päť domácich zápasov

23.02.19 Liga Senica Žilina 0 : 1
08.12.18 Liga Senica Ružomberok 1 : 1
24.11.18 Liga Senica Michalovce 2 : 4
03.11.18 Liga Senica Z. Moravce 3 : 0
27.10.18 Liga Senica Sereď 0 : 0


ŠK Slovan

Belasí sa vezú na víťaznej vlne. Nezastavila ich ani Trnava, ktorú pri príležitosti otvorenia Tehelného pola zdolali 2:0. Gólovo sa presadil Andraž Šporar, ktorý sa postaral o všetky góly Slovana v jarnej časti. Na svojom konte ich už má 19. Slovan a Senica odohrali vo Fortuna lige 27 zápasov, z toho belasí 18-krát vyhrali. Sedem duelov sa skončilo nerozhodne a dvakrát sme okúsili trpkosť prehry, v oboch prípadoch to bolo na Záhorí. Posledné tri stretnutia navyše skončili remízou. V tom poslednom Slovan dokonca prehrával 0:2, ale dokázal vyrovnať po dvoch góloch Mohu na 2:2. „Najprv si trošku užijeme výhru nad Trnavou a potom sa už budeme sústrediť a pripravovať na najbližšie stretnutie proti Senici,“ povedal krátko po zápas s Trnavou Medveděv. Ten do Slovana prišiel zo Senice,  bude to preňho špecifický zápas. „Hrával som tam, ale veľa hráčov sa tam vymenilo. Myslím, že to bude súper ako každý iný“, myslí si krajný obranca Slovana a dodáva :„Musíme sa na nich dobre pripraviť,  pozrieme si video, v žiadnom prípade ich nesmieme podceniť. My, ak udržíme v zadu nulu, máme silný tím, ktorý dokáže v útoku skórovať, čo nám zaručí zisk troch bodov.“ Slovan v lige vyhral všetkých desať zápasov na ihriskách súperov, veríme, že svoju seriu natiahne na jedenásť.Pre menšie zranenie je otázny štart Joeriho De Kampsa, ktorý proti Trnave striedal pre zranenie.

Posledných päť zápasov na ihrisku Senice:

04.08.17 Liga Senica ŠK Slovan Bratislava 1 : 1
11.03.17 Liga Senica ŠK Slovan Bratislava 0 : 1
17.07.16 Liga Senica ŠK Slovan Bratislava 0 : 1
17.04.16 Liga Senica ŠK Slovan Bratislava 1 : 3
15.03.16 pohár Senica ŠK Slovan Bratislava 1 : 2
(1 : 1)

Pridaj komentár