Preview: HC Slovan Bratislava – Neftechimik Nižnekamsk

Po návrate z krátkeho dvojzápasového vystúpenia na ihriskách súperov sa Slovan predstaví doma, kde ho čaká séria štyroch stretnutí. V pondelok o 19.30. sa v Bratislave predstaví Neftechimik Nižnekamsk. Súper z východnej konferencie, ktorý si tento rok  počína nad očakávania dobre. Vstupenky na toto stretnutie si môžete zakúpiť v sieti ticketportál.

HC Slovan

Belasí si doviezli po dvoch zápasoch z mini tripu dva body. Na domácom štadióne budú mať šancu si svoje bodové konto obohatiť. Na Nižnekamsk ale nemajú príjemné spomienky. Vianočný zápas im s týmto súperom nevyšiel, v jeho závere po dramatickom priebehu prehrali 4:6. V tomto stretnutí si prvýkrát obliekol dres Slovana Cam Barker, aktuálne náš najproduktívnejší obranca. Na svoje konto si pripísal jednu prihrávku, prehre nezabránil. V zápase videli diváci okrem zvratov v zápase aj viacero šarvátiek.

nizne

Neftechimik Nižnekamsk

Nenápadný celok z východnej časti Ruska patrí k stáliciam ruskej KHL.  V úvode ročníka sa Nižnekamsku podarilo poraziť Barys Astanu, Dinamo Minsk či Nižnij Novgorod. Aktuálne na zranenie Villeho Kolppanena manažment klubu zareagoval angažovaním Vitalija Kovaľa do brány. Medzi posily sa okamžite po príchode zaradil Jeff Taffe, Američan, ktorého meno sa v minulosti v médiach spomínalo aj v súvislosti so Slovanom. Okrem neho pribudol bieloruský reprezentant Andrei Stas, ktorý patrí k najlepším hráčom na vhadzovaniach. Novicom je aj Tim Kennedy z AHL. Nižnekamsku okrem spomínaného Fína pre zranenie chýbajú Jevgenij Katichev a produktívny útočník Dan Sexton.

Vzájomné zápasy

Vzájomné zápasy sú bohaté na góly, Slovan potrebuje v tomto zápase bodov, získať tak dôležité body do tabuľky pravdy.

24.12.14 HC Slovan Bratislava Niznekamsk 4 : 6
22.10.14 Niznekamsk HC Slovan Bratislava 1 : 3
07.01.14 Niznekamsk HC Slovan Bratislava 4 : 3
(3 : 3)
27.12.13 HC Slovan Bratislava Niznekamsk 4 : 2
21.12.12 HC Slovan Bratislava Niznekamsk 1 : 2
(1 : 1)
11.10.12 Niznekamsk HC Slovan Bratislava 4 : 5
(4 : 4)

 

Zápas môžete sledovať na stanici Sport 1 od 19.25.

Zostava :

Brust (Garnett), Starosta, Švarný – Barker, Novák – Mihalik, Sersen – Luža ,Jeglič, Tičar, Šťastný – Kašpar, Nedorost, Nagy – Miklík, Surový, Bartovič – Skalický, Viedenský, Lušňák

 

Pridaj komentár