Slovan nestrelil doma ani jeden gól, Nižnekamsku podľahol 0:3

Slovan Bratislava – Neftechimik Nižnekamsk 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Góly: 24. Zdunov (Grigorenko, Taffe), 48. Žukov (Stas, Milovzorov), 59. Berezin (Taffe, Grigorenko).

Rozhodovali: Kulakov, Cyplakov – Metalnikov, Sirotkin, vylúčení: 4:5 na 2 min., presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 7080 divákov.

Slovan: Brust – Starosta, Švarný, Novák, Barker, Sersen, Mihálik, Luža – Jeglič, Tičar, Šťastný – Kašpar, Nedorost, Nagy – Miklík, Surový, Bartovič – Lušňák, Viedenský, Skalický

Neftechimik: Sudnicin – Berezin, Ogurcov, Rjasenskij, Sergejev, Bryncev, Ľamin, Kuzmin, Jevsejenkov – Lapenkov, Stas, Rybin – Žukov, Polygalov, Milovzorov – Grigorenko, Taffe, Zdunov – Chajrullin, Kulikov, Kitarov

V prvej tretine videli diváci opatrnú partiu s minimom šancí, Slovan mal najväčšie po prienikoch Nagya a Kašpara. Druhá tretina však patrila hosťom a v 24. minúte po rýchlom protiútoku otvoril skóre Zdunov. V tretej tretine trápenie Slovana v koncovke pokračovalo, naopak, hostia dvoma gólmi v presilovke uzavreli skóre na 0:3. Aj fanúšikovia Slovana si zakričali gól, ale ten po konzultácii s videorozhodcom Andrejovi Šťastnému napokon neuznali.

Miloš Říha, tréner Slovana: „Súper sa na nás dobre pripravil, bojoval, niekedy až na hranici rizika faulu. Ak nedáme gól, ťažko nemôžeme pomýšľať na víťazstvo. Začali sme dobre, mali sme šance, do druhej tretiny sme však vstúpili laxne a dovolili ísť súperovi do vedenia. Potom sme ho dokázali dostať pod tlak, ale strelecky sme sa nepresadili. Už je to pomaly pravidlom, že doma z každého súperovho brankára robíme gólmana národného mužstva. Čo sa týka situácie, keď Štastný dopravil puk do siete – z môjho pohľadu to bol regulárny gól. To, čo sme chceli hrať, nám nevyšlo. Stále búšime do plných, proti dobre postavanej obrane súpera, to sa ťažko presadzuje. V presilovke sme predviedli málo streľby, málo kombinácií, doma musíme rozhodne ukázať viac.“

Vladimir Krikunov, tréner Neftechimiku: „Po predošlých troch prehrách nás čakal ďalší veľmi ťažký zápas. Bolo ťažko sa otriasť, išli sme do dnešného duelu ako do posledného boja. Bolo to veľmi náročné, no zvládli sme to.“

3 thoughts on “Slovan nestrelil doma ani jeden gól, Nižnekamsku podľahol 0:3

• 29. septembra 2015 at 11:33

Myslela som si, ze horsie to byt nemoze, ale mylila som sa. II. a III. tretina boli priserne. A mozno Nagyovi krivdim, ale mam pocit,ze by mu prospelo posediet na striedacke a upratat v hlave.

• 29. septembra 2015 at 12:03

Ak si odmyslíme to, že nedáva góly tak posledné zápasy práve hral veľmi dobre..včera zas nie, čo vymýšlal to pokazil a onedlho sme dostali gól.
      Keď nám nejde dať gola tak by som čakal nasadenie od začiatku to tam za každú cenu dotlačiť a to včera vidno nebolo, sklamanie…
      Druhá vec je, že tých hráčov ktorí vedia skórovať pravidelnejšie moc nemáme, sú rozmiestnení do dvoch formácii. Ak sa tí nepresadia, pravdepodobne sme v tom zápase nahratí.
      Už mi začína byť lúto brankárov, lebo oni nám mohli vyhrať aspoň 11 zo 14 zápasov pri priemernej efektivite.

• 29. septembra 2015 at 14:19

Je neporné, ye mame Panov brankarov, i ked pravidelne trpnem. To je ale moj problem, musim si zvyknut na ten ich sposob hry :-). Niekedy mam pocit, ze ak by mohli tak by nam nevyhravali zapasy len len v brane, ale aj v utoku :-).