Preview : HC Slovan Bratislava – Salavat Yulaev Ufa

Po dvojtýždňovej príprave na ľade, hokejisti Slovana v rámci týždňového sústredenia v Maribore odohrajú prvé dva priateľské zápasy. Ich súperom bude v stredu o 19.00 a v piatok o 11.00 Salavat Yulaev Ufa. Bohatý ruský klub, s ktorým v minulosti obranca Slovana Tomáš Starosta vyhral Gagarinov pohár. V ostatnej sezóne sa Ufa prebojovala do play off, kde však odohrala iba pät zápasov. Metallurg Magnitogorsk jej vystavil v prvom kole stopku, na čo vedenie tímu reagovalo po sezóne výmenou trénera i pohybom v hráčskom kádri.

Na lavičku prišiel Anatoli Yemelin, ktorý v minulosti trénoval Jekaterinburg. Zaujímavosťou je brankárska trojica, všetci traja gólmani sú rovnako starí. Ufa sa bude spoliehať na 25-ročného Švéda Niklasa Svedberga, ktorý má skúsenosti z NHL, kde za Boston Bruins odchytal 19 zápasov. V zámorí získal viaceré ocenenia, v AHL sa stal dvakrát najlepším brankárom sezóny, dostal sa aj do výberu Allstars. Pred odchodom za more získal v sezóne 2011/2012 s Brynasom švédsky titul. 

Zaujímavé mená pribudli v útoku. Ufa sa bude spoliehať hlavne na dvojicu Grigorenko a Omark. Prvý menovaný po boku Radulova exceloval v CSKA Moskva, Švéd naopak žiaril v  Jokerite Helsinki. V Ufe nepočítajú s fínskym rýchlikom Pihlströmom, ktorý strávil v Ufe ostatné štyri sezóny. Jeho krajan Teemu Hartikainen sa s klubom dohodol na novej dvojročnej zmluve.  Do obrany pribudol skúsený Fín Sami Lepistö, ktorý v NHL odohral 176 zápasov. V KHL obliekal dres Lokomotivu Jaroslavľ a Levu Prahu. Naposledy hájil farby Jekaterinburgu.

Posledné vzájomné zápasy boli vyrovnané, veľa gólov neprinášali:

12.12.14 Slovan Bratislava Salavat Ufa 3 : 2
(2 : 2)
09.01.14 Salavat Ufa Slovan Bratislava 4 : 2
11.10.13 Slovan Bratislava Salavat Ufa 2 : 1
(1 : 1)
19.12.12 Slovan Bratislava Salavat Ufa 1 : 0
(0 : 0)
13.10.12 Salavat Ufa Slovan Bratislava 3 : 2
(2 : 2)

 

Pridaj komentár