Na skúške ďalší traja hráči

Do Slovana prichádzajú na skúšku ďalší traja hráči, ktorí sa budú snažiť počas prípravného obdobia získať kontrakt na sezónu v KHL.

Útočník Tomáš Bulík (nar. 1985 v Prešove) sa do HC SLOVAN Bratislava vracia po troch rokoch. Naposledy v Bratislave pôsobil v sezóne 2011/2012, kedy sa s 56 bodmi zaradil medzi lídrov mužstva a na jej konci sa radoval z nášho posledného extraligového titulu. Zo Slovana smerovali kroky 37–násobného slovenského reprezentanta do českej najvyššej súťaže, v drese Liberca odohral celkovo 122 zápasov. Pre Bulíka pôjde o druhú skúsenosť s tímom nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej ligy, v ročníku 2010/11 nastúpil na sedem zápasov za Jugru Chanty-Mansijsk.

O svoju prvú zmluvu s tímom KHL bude bojovať aj 33–ročný obranca Tomáš Frolo. Odchovanec považskobystrického hokeja strávil posledných štrnásť sezón v českej najvyššej súťaži, kde celkovo zaknihoval 515 štartov. Počas svojho pôsobenia u našich západných susedov získal dva majstrovské tituly, v ročníku 2012/13 sa radoval s Plzňou a v uplynulej sezóne zase s tímom Litvínova. Pre Frola pôjde vôbec iba o druhú štáciu na Slovensku, ešte v sezóne 1999/2000 bol členom kádra HKM Zvolen. Informácie o oboch hráčoch priniesol klubový web Slovana.

Tretím hráčom je podľa našich informácií český útočník Vojtěch Polák. 30-ročný hráč má na svojom konte aj nejaké štarty v českom národnom mužstve. Okúsil aj NHL v drese Dallasu a pred dvoma rokmi hral KHL za Dinamo Riga, odkiaľ putoval do Třinca. Vlaňajšiu sezónu odohral vo fínskej najvyššej súťaži v drese Ilves Tampere.

polak

Pridaj komentár