Preview: HC Slovan Bratislava – Traktor Čeľjabinsk

Slovan v pondelok začal tretiu domácu sériu zápasov v KHL. Po Nižnekamsku sa v Bratislave predstavia hokejisti Traktora Čeľjabinsk. Zápas bude špecifický najmä pre Michaela Garnetta, ktorý v tomto klube pôsobil štyri sezóny. Súčasnými hviezdami tímu sú Rybakov, momentálny líder produktivity so siedmymi bodmi, americký obranca Quint, Kanaďan Paré či české duo Francouz – Ružička. Prvý menovaný však do hry nezasiahne, český brankár je momentálne na listine zranených. Traktor má v tejto sezóne najslabší útok, nastrieľal 24 gólov, zatiaľ čo Slovan 31. V ligovej tabuľke je aktuálne Čeľjabinsk na 26. priečke (13. vo Východnej konferencii), Slovan je momentálne 20. (12. v Západnej konferencii), pričom belasí majú priebežne o tri body viac (Slovan – 19, Traktor – 16).

Vzájomné zápasy

Naša bilancia je vzácne vyrovnaná. Traktor má na konte tri výhry z piatich zápasov, Slovan dve. Vo všetkých sa zrodili tesné víťazstvá, čo dáva tušiť zaujímavý duel. Pamätný je hlavne náš vzájomný zápas z pred roka, 13.10.2013, kedy sme porazili doma Čeljabinsk 6:5 krásnym gólom Tomáša Netíka z úniku v poslednej minúte stretnutia. Prehrávali sme 0:3 aj 1:4, no napokon sme ho otočili v náš prospech. Vlani sme sa s Čeľjabinskom stretli iba raz na jeho pôde, prehrali sme 3:2. Veríme, že po dnešnom zápase bude bilancia opäť vyrovnaná.

História

Tím Traktor Čeljabinsk bol založený v roku 1947 a chvíľu niesol aj názov Avangard. Najväčšie úspechy však zožal až v nedávnej histórii, v KHL. Od vzniku tejto nadnárodnej súťaže sa mu podarilo štyrikrát prebojovať do play-off. Najúspešnejšie sezóny sú 2011/2012 a 2012/2013. V tej prvej Traktor získal Kontinentálny pohár pre tím s najvyšším počtom bodov v celej KHL po základnej časti. Mali ich vtedy na konte 114. Stroskotali však vo finále východnej konferencie na Avangarde Omsk. V nasledujúcej sezóne sa im dokonca podarilo prebojovať až do finále o Gagarinov pohár, v ktorom však ťahali za kratší koniec a podľahli Dynamu Moskva 2:4 na zápasy. V tej predminulej už nepostúpili ani do play-off, keď skončili na nepopulárnom deviatom mieste o tri body za Vladivostokom. Minulú sezónu skončili „traktoristi“ na celkovom pätnástom mieste. Najväčšími osobnosťami tohto klubu sú bezpochyby bombardér Sergei Makarov, Vyačeslav Bykov, búrlivák Andrei Nazarov či Sergei Gončar.

Vizitka klubu 

Názov: Traktor Čeľjabinsk 
Krajina: Rusko 
Vznik: 1947 
Farby: čierna, biela, červená 
Štadión: Aréna Traktor, kapacita 7 500 divákov 
Konferencia: Východná 
Divízia: Charlamovova 
Prezident klubu: Boris Dubrovskij 
Hlavný tréner: Andrej Nikolišin 
Rozpočet tímu: 25-30 miliónov eur 
Vzdialenosť Čeľjabinska od Bratislavy: 3 100 km 
Oficiálna klubová stránka: hctraktor.org

Zápas Slovana s Traktorom sa začína o 19.30 hodine, od 19:15 ho v priamom prenose vysiela stanica Sport2. 

Pridaj komentár