Domáca kríza trvá, Slovan podľahol aj Čeľjabinsku

HC Slovan Bratislava – Traktor Čeľjabinsk 1:3 (1:1,0:1,0:1)

Góly: 20. Miklík (Surový) – 14. Davydov (Glinkin, Popov), 40. Kokujov (Quint), 50. Rybakov (Petrov)

Vylúčenia: 5:3

Rozhodovali: Baturlin, Kulakov – Metalnikov, Sirotkin

Divákov: 6883.

Slovan: Garnett (Brust) – Barker, Novák, Starosta, Švarný, Mihalik, Sersen, Luža – Kašpar, Nedorost, Nagy – Jeglič, Tičar, Šťastný – Miklík, Surový, Bartovič – Skalický, Viedenský, Puliš.

Traktor: Demčenko (Danilišin) – Borodkin, Quint, Martynov, Davydov, Petrov, Žuldikov, Klimontov – Růžička, Osnovin, Jakuceňa – Glinkin, Pestunov, Popov – Mokin, Glovacky, Afonasevsky – Gubarev, Rybakov, Kokujov.

Prvú veľkú šancu v zápase si vypracovali hostia, keď v presilovke za Garnettom zvonila žrď. Oslabenie však ustál Slovan bez úhony. V štrnástej minúte však v ďalšej presilovke hostí pri vylúčení Nagya mieril presne Davydov. Slovan sa pokúšal o vyrovnanie, ibaže gólovú šancu si vypracovať nedokázal. Prišla však posledná minúta prvého dejstva a Miklíkova strela švihom skončila za Demčenkom.

V druhej tretine opäť zachránila Garnetta zrď, keď v presilovej hre vyplašil fanúšikov Osnovin. Presilovku hral aj Slovan,avšak neúspešne. Druhá tretina priniesla všeobecne málo vzruchu, radosť však mohla prísť opäť na konci po strele Švárneho. Opäť však iba rozozvučal konštrukciu bránky. A potom sa opäť potvrdilo známe nedáš-dostaneš. Štyridsať sekúnd pred koncom vrátil hosťom vedenie Kokujov. Jeho gól musel byť ešte konzultovaný s videorozhodcom.

Aj na začiatku tretej tretiny mali hostia výhodu presilovky, tentokrát boli našťastie bezzubí. V 48. minúte mohol naopak vyrovnať Viedenský, puk z jeho hokejky, keď sa ocitol sám pred bránkou Traktoru, neskončil v sieti. Naopak, o dve minúty vystrelil spoza Mihálika Rybakov a brankár Slovana zaregistroval puk až v sieti – 1:3. Navyše po chybe v obrane mohol deväť minút pred koncom definitívne rozhodnúť Ružička, nemieril však presne. Slovanu na zvrat nepomohlo ani odvolanie Garnetta z bránky dve a pol minúty pred koncom.