Preview: HC Slovan Bratislava vs. Atlant Mytišči

Slovan sa dnešným zápasom na dlhšie rozlúči so svojimi vernými fanúšikmi, keďže belasých čaká náročný trip na ihriskách súperov. Atlant Mytišči patrí k tímom, na ktorých to Slovan vie, hoci vo vzájomných zápasoch nezvykne padať veľa gólov. Slovan sa nachádza v komplikovanej situácii, po domácej sérií má na konte nula bodov. Dnes musí jednoznačne doma bodovať za plný počet bodov, ak si chce udržať nádej na play off, na ktoré stráca sedem bodov! Pri pohľade na tabuľku, na postupovú priečku má zálusk viacero tímov.

Screenshot_5

HC Slovan

Ako sme naposledy  spomínali, rôzne choroby a zranenia prenasledujú Slovan v čase, kedy to najmenej čaká. Hráči Slovana musia zabojovať jeden za druhého a spoločnými silami poraziť Atlant Mytišči. Veríme, že sa do zostavy vrátia Vondrka a Backlund, ktorý je špecialistom na Atlant. Proti Minsku sa do zostavy  vrátili Netík s Mihalikom.

DSC07273

Atlant Mytišči 

V ostatnom zápase uspel na ľade Medveščaku Záhreb 3-2. Aj napriek tomu, že tím opustili lídri ako Engquist, Vrána, Igor Radulov či Němec, klub z predmestia Moskvy boj o play off nevzdáva. Ostal Matt Gilroy, ktorý je lídrom  obrany, má na svojom konte 26 bodov (7+19).  Z posledných piatich zápasov Atlant dvakrát vyhral a trikrát prehral, podobne ako Slovan aj Atlant čakajú ešte náročné stretnutia. Najbližšie sa predstavia na ľade  Rigy,  SKA Petrohrad a Jokeritu.

Vzájomne zápasy

Slovan to na Atlant vie, o čom hovorí aj bilancia so vzájomných zápasov, v nich Slovan ešte v riadnom hracom čase so svojim dnešným súperom neprehral. Gólov padalo žalostne málo, ale v tomto prípade účel svedčí prostriedky.

29.11.14 Slovan Bratislava Atlant Mytishi 2 : 1
(1 : 1)
18.11.14 Atlant Mytishi Slovan Bratislava 1 : 2
09.12.13 Slovan Bratislava Atlant Mytishi 1 : 2
(1 : 1)
30.10.13 Atlant Mytishi Slovan Bratislava 0 : 1
23.11.12 Slovan Bratislava Atlant Mytishi 3 : 2
16.11.12 Atlant Mytishi Slovan Bratislava 0 : 2

 

Zápas môžete sledovať od 18:55 na stanici sport 2.

Zostava

Janus (Baroš) – Starosta, Sersen, Nagy, Murley, Hudáček – Barker, Štajnoch, Jeglič, Tičar, Netík – Kozák, Brejčák, White, Surový, Kudrna – Rehák, Mihalik, Lunter, Šťastný, Ölvecký

Pridaj komentár