Matič Podlipnik s ročnou zmluvou

25.7.2019 so Slovanom podpísal skúšobný kontrakt Slovinec Matič Podlipnik. Matič počas skúšky belasých presvedčil. Slovan sa s týmto obrancom podpísal ročnú zmluvu. Informuje web belasých.

Slovinský obranca Matič Podlipnik odštartoval svoju juniorskú kariéru v rodnom meste Jesenice, kde si už ako 16-ročný vypýtal šancu zahrať si v reprezentačnom drese Slovinska do 18 rokov. 
Z rodnej krajiny vycestoval ešte v juniorskom veku do Rakúska. V tíme druholigového Salzburgu odohral 28 stretnutí s bilanciou 7 bodov. Prvý seniorský kontrakt podpísal s českým druholigovým tímom Dukla Jihlava, kde odohral dve sezóny, v ktorých nazbieral na obrancu pozoruhodných 28 bodov (4+26). Jeho nasledujúce kroky viedli naspäť do rodnej krajiny, kde podpísal jednoročný kontrakt s klubom Olimpija Ljubljana, pôsobiacim v nadnárodnej EBEL lige. V tej istej lige nastupoval aj nasledujúcu sezónu v drese talianskeho celku HC Bolzano. 
Sezóna 2016/2017 patrila k jeho dosiaľ najúspešnejším, keď v drese Lyonu v najvyššej francúzskej lige nazbieral v 37 zápasoch 31 bodov (8+23). Vysoké čísla slovinského beka neušli pozornosti vedeniu  Karlových Varov, s ktorými v sezóne 2017/2018 vybojoval postup do českej extraligy. Matič odohral v uplynulej sezóne za Karlovy Vary v najvyššej českej súťaži 33 zápasov, v ktorých si pripísal štyri body (1+3).
Podlipnik patrí k stabilným hráčom slovinskej reprezentácie. Od roku 2012 sa každoročne objavuje v drese Slovinska na najvyšších možných fórach. V drese Slovinska nastúpil aj na ZOH 2014 a 2018. Na oboch olympiádach si dokonca zahral pre Slovincov v úspešných konfrontáciách s našou repre.

FOTO : hokejkv.cz

Pridaj komentár