Preview: HC’05 Banská Bystrica – HC Slovan Bratislava

Nová sezóna klope na dvere. Belasí majú pred sebou posledný prípravný zápas. Vo štvrtok sa o 18.00 predstavia v Banskej Bystrici.

HC’05 Banská Bystrica

Slovenský majster má vo svojom kádri viacero hráčov, ktorí v minulosti obliekali dres Slovana. Kapitán Tomáš Surový, Vladimír Mihálik, Mário Lunter a Ivan Ďatelinka sa po úspešnom ročníku dohodli na pokračovaní pod Urpínom. Rovnako to aj bývalý asistent Miloša Ŕíhu Vladimír Országh. Z Košíc do mužstva pribudol aj Marek Bartánus, ktorý za Slovan v extralige hrával a získal s ním majstrovský titul. Barani majú podobne ako v uplynulej sezóne niekoľko hráčov zo zámoria. Na brankárskom poste sa ale bude striedať  dvojica Lukeš – Lassila. Fín Lasilla strávil dve sezóny v KHL, keď pôsobil v Baryse Astana a Avangarde Omsk. Lukeš robil náhradníka v Leve Praha, kde odchytal jediný zápas. Barani majú odohrané tri prípravné zápasy, kde zdolali Comach Cracovia Krakow 9:4, KAC Klagenfurt bol nad ich sily 5:3. Uspeli proti EC Villacher SV 3:2.

 

 

HC Slovan 

Slovan zdolal českého majstra Kometu Brno 3:2, s.n. V stretnutí viedol 2:0, napokon zápas skončil po 60.minúte  remízou 2:2. Výborný výkon vo svojej premiér predviedol Marek Mazanec, ktorý si v závere od fanúšikov po zápase vyslúžil zaslúžený potlesk. V stredu sa hráči a realizačný tím stretli v obchodnom centre Centrál s fanúšikmi. „Je to vždy príjemné ísť takto medzi ľudí. Proti Brnu to bol dobrý zápas, máme ale nejaké medzery, ktoré treba odstrániť. Teší nás ale, že sa nám podarilo konečne vyhrať. Po autogramiáde nás čaká spoločná večera, a vo štvrtok odohráme posledný zápas pred ostrým štartom v Bystrici“, zhodnotil Lukáš Kašpar.

Pridaj komentár