Takto pred rokom


Slovan pôsobí v KHL už štvrtú sezónu. Zatiaľ sa mu podarilo postúpiť do vyraďovacej  časti iba raz a to v premiérovej sezóne belasých pri ich účasti v Kontinentálnej hokejovej lige. Viacerí hráči, tréneri i fanúšikovia si prajú úspešný štart do ročníka. Na tom sa dá stavať, ale nie je to pravidlo nakoľko sezóna je dlhá. V tej ostatnej sa tieto slová potvrdili. Slovan po výbornom štarte napokon do play-off nepostúpil, potýkal sa s viacerými hokejovými a nehokejovými problémami.  Základom úspechu do štartu v novej sezóne bol kvalitný výkon brankára podporený dobrou hrou smerom dopredu, okorenenou gólmi. Nagy mal na konte po prvých štyroch dueloch na svojom konte šesť bodov za (5+1). Pripomeňme si Nagyove góly: č.1, č.2, č.3, č.4, č.5. Po týchto zápasoch mal Slovan na konte deväť bodov. Slovanisti majú v aktuálnom ročníku po piatich zápasoch bodov šesť, veríme, že už čoskoro sa ich bodové konto rozšíri a Ladislav Nagy sa dostane do formy. Belasí sa môžu spoľahnúť na Garnetta s Brustom v bráne.  Na tripe ich čaká 10.9 o 18.30 Dynamo Moskva, 12.9. o 16.00 Víťaz Podolsk a 14.9. o 19.30 Medveščak Záhreb.

HC SlovanBratislava – Medveščak Záhreb 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Góly: 7. Nagy (Nedorost), 11. Nagy (Bartovič), 29. Sersen (Jeglič), 57. Hudáček (Netík, Surový), 58. Nagy (Vondrka) – 27. Anderson (Haydar), 41. St. Pierre (Pelletier, Carle).

V prvom kole si  Slovan poľahky poradil s Medveščakom Záhreb. V zápase zažiaril nový muž v Slovane Ladislav Nagy, ktorý si na svoje konto pripísal v premiére hetrik. Ďalších novicov, Slovincov Jegliča s Tičarom bolo od prvej minúty na ľadovej ploche cítiť. Johan Backlund sa ukázal ako správna voľba. Slovan hral uvoľnene, svojho súpera takmer do ničoho nepúšťal. Vypredaná Slovnaft Aréna si prišla na svoje, Slovan si na úvod pripísal tri body.

Metallurg Magnitogorsk – HC Slovan Bratislava 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)

Góly: 4. Kovář (Moziakin, Lee), 29. Grigorenko (Kosov) – 9. Nedorost (Nagy, Sersen), 17. Bartovič (Murley, Tičar), 50. Nagy (Baranka).

Hneď po úspešnej premiére v ročníku cestovali belasí na trip. Ich prvým súperom bol súper z kategórie najťažších. Víťaz Gagarinovho pohára pre ročník 2013/2014  Metallurg Magnitogorsk. Málokomu sa podarí odniesť si body z ich ľadu. Slovan súpera dokonale zaskočil. Hoci prehrával od úvodu 0:1, ešte v prvej časti otočil zápas. Elitný útok domácich Mozjakin-Kovář-Zaripov patril k najaktívnejším, Slovan pritlačil hlavne počas presiloviek. Senzačnú výhru zariadil s chuťou hrajúci Nagy.

nagy

Avtomobilist Jekaterinburg – HC Slovan Bratislava 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Góly: 40. Lazarev (Viklund) – 26. Netík, 53. Bartovič (Tičar), 60. Surový (Netík).

Ďalším súperom Slovana na tripe bol Jekaterinburg. Nevyspytateľný tím, ktorý dokáže potrápiť každého. Slovan sa dostal do vedenia, ktoré stratil po chybe v rozohrávke iba pár sekúnd pred koncom druhej tretiny. Gól do šatne  domácich nabudil, v tretej časti boli nebezpeční. Slovan podržal spoľahlivý Backlund, aby v závere zvýšil Bartovič na 2:1 a dielo dokonal Surový. Slovan mal po troch zápasoch na svojom konte pre mnohých nečakane deväť bodov, vyšvihol sa na čelo ligovej tabuľky.

Ak Bars Kazaň – HC Slovan Bratislava 4:3 (2:2, 0:0, 2:1)

Góly: 17. Pajgin (Mirnov, Kosticyn), 18. Medvedev (Azevedo, Petrov), 52. Pesonon (Pajgin), 57. Varnakov – 10. Nagy (Nedorost), 12. Murley (Sigalet), 45. Vondrka (Jeglič).

Posledným súperom belasých na ihriskách súperov bola silná Kazaň. Súper, proti ktorému sa Slovanu zvykne dariť. Od úvodu všetko smerovalo k tomu, že ani z tohto zápasu neodíde Slovan bez bodov. Po Nagyovom sóle sa Slovan dostal vedenia, to navýšil na dva góly Murley. V závere tretiny po tlaku domácich bolo vyrovnané. Vondrka v tretej časti vykresal iskierku nádeje na úspech, keď poslal Slovan do vedenia, ale zázrak sa nekonal. Kazaň v závere zápasu strhla víťazstvo na svoju stranu.

Pridaj komentár