Z chladného Chanty-Mansijsku si vezieme dva body (VIDEO)

Jugra Chanty – Mansijsk – HC Slovan Bratislava 3:4 sn (2:1,1:1,0:1 – 0:1)

Góly a asistencie: 7. Maxwell (Kašpar), 10. Pepeljajev (Magogin, Maxwell), 37. Gusev (Larsen) – 6. Nagy (Starosta, Jeglič), 38. Jeglič (Nagy), 47. Mihálik (Nagy), 65. Nagy

Jugra: Birjukov (Gorjačevskich) – Larsen, Mamkin, Sergejev, Želdakov, Stalnov, Sokolov, Pepeljajev, Putilov – Kašpar, Maxwell, Gorbunov – Magogin, Buljanskij, Gusev – Čibisov, Romancev, Bortnikov – Koreněv, Jacenko, Tročickij.

HC Slovan Bratislava: Backlund (Janus) – Štajnoch, Sigalet, Baranka, Sersen, Foster, Starosta, Mihálik – Bartovič, Surový, Netík – Vondrka, Nedorost, Hudáček – Jeglič, Tičar, Nagy – Kudrna, Bližňák, Lunter.

Rozhodovali: Beljajev, Gamalej – Strelcov, Tarasov Vylúčení:  3:6 na 2 min. presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0.

Zápas sa pre Slovan začal dobre, po Nagyovom prieniku sa domáci hráči dopustili prvého faulu a Slovan tak mal už v druhej minúte možnosť presilovky. V nej prišla prvá veľká šanca belasých, Vondrkov puk po teči Nedorosta však skončil iba na žrdi. Naši hráči sa však tešili už o pár sekúnd, keď Starosta od modrej strelou vyzval ešte k teču Nagya a ten sa opäť nemýlil – 0:1. Vzápätí po góle prečíslil Slovan obranu domácich a Foster v ideálnej príležitosti mohol streliť druhý gól. Jeho strela však minula bránu a okamžite z protiútoku sa domáci tešili z vyrovnania. Presadil sa Maxwell. Slovan mal po góle ďalšie šance v následnom oslabení, tú prvú po strele z krídla Sersen a po prečíslení Nagya s Nedorostom vychytal českého legionára skvelým zákrokom Birjukov. Tak ako v prvom prípade Slovan pykal ihneď po svojej veľkej šanci. Ešte v pokračujúcej presilovke prestrelil Backlunda on modrej čiary Pepeljajev. Horúco pre Slovan bolo aj medzi 12. a 14. minútou, kedy mala Jugra možnosť 64 sekundovej presilovky piatich proti trom a neskôr aj piatich proti štyrom. Slovan sa však ubránil.

Druhá tretina začala veľkou šancou Gorbunova, ten našťastie bránku Backlunda minul. Ďalšie šance prišli až v presilovej hre Jugry. Tretí gól domácich mohol streliť Gusev osem minút pred koncom tretiny, kedy Sersen nešťastne zlomil pri strele od modrej čiary hokejku a hráči domácich mali v prečíslení dve šance za sebou. Backlund však opäť Slovan podržal. Tri minúty pred koncom tretej tretiny hrali domáci ďalšiu presilovku a od modrej čiary z jedinej strely počas nej zvýšil na 3:1. Slovan sa našťastie rýchlo otriasol a už o pár sekúnd usmernil Nagyov „zabudnutý“ puk do bránky Chanty-Mansijsku Jeglič. Druhá tretina neponúkla divákom taký zaujímavý hokej ako prvá, do tej tretej vstupoval Slovan s jednoznačným cieľom.

Napĺňať ho mohol začať ihneď v úvode, keď mal možnosť početnej výhody, ale gólovo sa nielen v tomto zápase Slovanu jednoducho nedarí, ľahkosť, s akou niekedy strieľajú góly jeho súperi, chýba pomerne často. Gólová radosť však napokon prišla onedlho. Nagy krásne zatiahol puk po krídle, spoza brány ho prihral do priestoru pred bránku Mihálikovi a ten prepálil húštinu tiel pred brankárom Jugry. V týchto momentoch začali belasí dvíhať hlavy, po prieniku Nedorosta mali opäť možnosť presilovky, no tá ostala nevyužitá. Strhnúť víťazstvo na svoju stranu mohli v závere oba tímy, napokon sa však išlo do predĺženia.

Hneď v prvej minúte nadstaveného času mohli domáci rozhodnúť, Slovan odpovedal strelou Štajnocha. Rozhodnutie napokon neprišlo a o bode navyše rozhodli samostatné nájazdy. Prvú sériu začal Nagy a ako to už býva v jeho prípade pravidlom, nedal gólmanovi šancu. Keďže to bol zároveň jediný premenený nájazd, Slovan si vďaka nemu pripísal výhru za dva body.

Na regeneráciu budú mať belasí dva dni, v stredu sa v predposlednom zápase na ťažkom tripe predstavia na ľade Neftechimiku Nižnekamsk.

Hlasy po zápase:

Petri Matikainen: Odohrali sme ďalší náročný duel. Mali sme trošku horší štart do stretnutia. V prvých dvoch tretinách sme spravili dosť chýb, bolo ich viac ako v predošlých zápsoch. V druhej prestávke sme hráčom povedali, že musíme hrať oveľa jednoduchšie. Tretia tretina bola najlepšia, chlapci hrali podľa pokynov, podarilo sa nám vyrovnať. Boli sme aktívni, zápas sa nám v riadnom hracom čase rozhodnúť nepodarilo. Nájazdy sú už lotéria, no som veľmi rád, že sa nám ich podarilo zvládnuť. Výhra a zisk dvoch bodov do tabuľky sú veľmi dôležité.

Vladimír Mihalik: „V prvej tretine nás zatlačili, dostali sme góly po vlastných chybách, ktoré sme nemuseli urobiť. V tretej tretine sme zapli, podarilo sa nám vyrovnať a chvalabohu sme vyhrali na samostatné nájazdy. Pri mojom vyrovnávajúcom góle mi Laco Nagy puk krásne nechal, pričom na seba nalákal brániacich hráčov. Veľmi som nerozmýšľal, zavrel som oči, tvrdo vystrelil a bol z toho gól.“

Ladislav Nagy: „Dnes sme sa dosť trápili, nehrali sme dobre a tak zostáva veriť, že táto výhra nás nakopne do ďalších zápasov. Osobne som rád, že našu päťku bolo vidieť a dala viac gólov. Dnes musíme byť vďační aj za tie dva body, pretože po hernej stránke to naozaj nebolo dobré. Musíme ešte viac makať a verím, že sa to v najbližších zápasoch otočí. Situáciu pri mojom prvom góle na tréningoch teraz často nacvičujeme. Máme sa tlačiť pred bránku a snažiť sa tečovať puky, ktoré nám obrancovia pred brankára nahadzujú. Je úplne jedno, kto dá tie góly, teraz je nesmierne dôležité, aby sme začali znovu vyhrávať a udržali sa na priečkach, z ktorých sa postupuje do play off. Z tohto pohľadu budú veľmi dôležité práve zápasy, ktoré nás čakajú najbližšie do konca októbra.“

Žiga Jeglić: „Aj keď sme sa rýchlo ujali vedenia, nebol to z našej strany dobrý začiatok. Inkasovali sme dvakrát z prečíslení po našich stratách puku, keď sme krátko predtým nepremenili naše vyložené šance na zveľadenie náskoku. Potom to bola pre nás najmä mentálna skúška, museli sme sa pokúsiť vrátiť sa do zápasu, čo sa nám krátko pred koncom druhej tretiny podarilo. V tretej sme ukázali náš charakter a obrovskú vôľu tento zápas vyhrať a myslím, že sme si aspoň tie dva body zaslúžili.“

zdroj: hcslovan.sk

8 thoughts on “Z chladného Chanty-Mansijsku si vezieme dva body (VIDEO)

• 20. októbra 2014 at 21:37

za stavu 1:0 tutovka Fostera, z protiútoku 1:1….v oslabovke tutovka Sersena,následne megatutovka Nedorosta…protiútok 1:2. Klasika, aspoň že to takto dopadlo.

• 20. októbra 2014 at 22:00

premienanie sanci nas ubija…toto sa MUSI premienat, jednoducho takto nam utekaju body, co si budeme klamat, nehra sa na sance, ale hra sa na goly.

• 20. októbra 2014 at 22:11

Je to tak ako pisete, zvlast v poslednych zapasoch to plati dvojnasobne. O to je to horsie ze spravidla dostaneme take haluznejsie goly.
    Clovek uz ani neviem ci vzdy nieco spravime zle alebo plati pravidlo ked sa sere tak sere poriadne…Mam za to ze vieme hrat aj lepsie.

• 20. októbra 2014 at 22:28

hra napr. v celjabinksu nebola zla, ale hold goly daval super…vidis dnes tam Medvescak v pohode vyhral, nechapem preco sme nemohli vyhrat aj my, lebo sme nedali goly je odpoved.

• 20. októbra 2014 at 22:31

Na HP niekto pisal ze Celjabinsku moc nezachytal Garnett, ale hej je to ako pises, lebo nedavame goly. Druha vec je ze sa nemozme za to len tak polozit na dlhsi cas.

• 20. októbra 2014 at 22:34

Vdaka Bohu aj za 2 body. Nevidel som ale vraj to bolo opat trapenie. Potrebujeme vsak hlavne body aby sme sa nakopli. Chce to trpezlivost, snad sa ta koncovka zlomi.
    Vladimu gratulacia ku golu.

• 21. októbra 2014 at 12:00

A ako skromne to opísal: „. Pri mojom vyrovnávajúcom góle mi Laco Nagy puk krásne nechal, pričom na seba nalákal brániacich hráčov. Veľmi som nerozmýšľal, zavrel som oči, tvrdo vystrelil a bol z toho gól.“ 🙂