Preview : MFK Košice – ŠK Slovan Bratislava

Fortuna liga pokračuje svojím 27. kolom, v ktorom v piatkovej predohrávke Žilina vyhrala v Banskej Bystrici 3:0 . Náskok Trenčínu tak stiahla na dva body. Podobne ako boj o titul, fanúšikov láka aj súboj o tretie miesto v tabuľke, ktoré zaručuje tímu účasť v pohárovej Európe. Finále  Slovenského pohára obstarajú hráči AS Trenčín s FK Senica. Práve piata Senica má za istých  špekulácii istú účasť v Európe. Najväčší boj o vytúžené tretie miesto zvedú futbalisti Trnavy, ktorým aktuálne patrí tretia pozícia a ŠK Slovan, ktorý stráca na Spartak dva body. Trnava v sobotu privíta na „domácom“ ihrisku v Zlatých Moravciach Podbrezovú. Belasí cestujú do Košíc, kde sa stretnú s miestnym MFK.

table254

MFK Košice

Košiciam sa v ostatnom čase nedarí. Z posledných piatich zápasov dokázali vyhrať jediný, 21.3. zdolali Banskú Bystricu. Vzápätí prišli tri prehry v rade. Naposledy však, pre mnohých prekvapujúco,remizovali s Dunjskou Stredou 1:1, a zo Žitného Ostrova si odviezli bod. Košice sa pohybujú v strede ligovej tabuľky, na domácom ihrisku vedia súpera prekvapiť.

ŠK Slovan  

Belasí pod taktovkou novej trénerskej dvojice Tittel – Pecko ešte neprehrali. V dvoch zápasoch získali štyri body, nedostali ani gól. Proti Košiciam sa budú snažiť nadviazať na predošlé výkony, potvrdiť ich víťazstvom.   Každý bod sa počíta, Slovan, ale potrebuje vyhrať v každom zápase, zabojovať tak o tretie miesto v tabuľke.

Vzájomné zápasy 

Ostatné vzájomné zápasy hovoria v prospech belasých. Košice naposledy uspeli vo finále v Slovenskom pohári. Tu ťahal Slovan za kratší koniec a prehral 1:2. Prehru však svojmu súperovi vrátil v Superpohári, keď vyhral najtesnejším rozdielom 1:0.

02.11.14 ŠK Slovan Bratislava MFK Košice 3 : 0
10.08.14 MFK Košice ŠK Slovan Bratislava 1 : 2
05.07.14 ŠK Slovan Bratislava MFK Košice 1 : 0
01.05.14 ŠK Slovan Bratislava MFK Košice 1 : 2
19.04.14 MFK Košice ŠK Slovan Bratislava 0 : 2

Nastúpia belasí v tomto zložení?

Krnáč -Čikoš, Saláta, Gorosito, Dobrotka, Simović, Milinković, Mészáros, Štefánik, Peltier, Zreľák

Pridaj komentár