Preview: MFK Skalica – ŠK Slovan Bratislava

Fortuna liga odštartovala svoje 18. kolo piatkovým stretnutím medzi Podbrezovou a Dunajskou Stredou (0:0). V sobotu už o 13.00 je na programe zápas Skalice so Slovanom. O 17.00 sa odohrajú dva zápasy. Zlaté Moravce – Myjava a Michalovce – Ružomberok. Večer o 18.20 v priamom prenose na TV Dajto Žilina  – Trnava. Kolo dohrajú nedeľným stretnutím Trenčína so Senicou, ktoré v priamom prenose od 14.00 vysiela RTVS.

MFK Skalica

Nováčik zo Záhoria odštartoval sezónu dobre. Teraz, ale figuruje na poslednej priečke v tabuľke. Navyše ťahá nelichotivú 16 zápasovú sériu zápasov bez výhry. Na lavičku sa vrátil Štefan Horný, ktorý Skaličanov priviedol do Fortuna ligy. Ani jemu sa zatiaľ nepodarilo s mužstvom vyhrať. Najbližšie k víťazstvu bol v stretnutí v Trnave, kde jeho družstvo viedlo 1:0, napokon, ale po výsledku 1:2 prehralo.

Savicevic2

ŠK Slovan

Slovanu nevyšiel zápas v Trnave, kde si vypracoval výborné šance na skórovanie, ale v koncovke zlyhal. Po remíze 0:0 stráca na vedúci Trenčín deväť bodov. Stretnutie pre zranenie nedohral Adam Zreľák. Vyšetrenie odhalilo zlomeninu malíčka. Nakoľko si zranenie vyžaduje mesačnú pauzu, jesenná časť sa pre Adama žiaľ predčasne skončila. Slovan potrebuje v tomto zápase jednoznačne získať tri body. Nastúpi v tomto zložení?

Mucha, Oršula, Sekulič, Gorosito, Čikoš, Simovič, Milinkovič, Mézsáros, Savičevič, Priskin, Vittek?

Vzájomné zápasy

Posledné dva zápasy boli bohaté na góly. Diváci v nich videli dokopy 13 gólov.

29.08.15 ŠK Slovan Bratislava MFK Skalica 4 : 1
19.11.14 MFK Skalica ŠK Slovan Bratislava 3 : 5

Stretnutie povedie ako hlavný rozhodca Roland Weiss, na čiarach mu budú pomáhať Hancko a Jenčura.

Pridaj komentár