Slovan porazil Ružomberok Salátovým gólom

ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 1:0 (1:0)

Slovan: Krnáč – Kotula, Gorosito, Saláta, Čikoš – Milinkovič, Simović, Štefánik (89. Lásik), Mészáros (70. Oršula) – Peltier (40. Soumah), Zreľák

Ružomberok : Nikolič – Boszorád, Maslo, Práznovský, Rosa (87. A. Lovás) – Nagy – Lupták (73. Turčák), Janič (62. Ondrek), Gerát, Almaský – Masaryk

Rozhodovali: Vnuk – Ádám, Mikulaj

Žlté karty:  Čikoš  –  Rosa, Maslo

Diváci:  1119

Slovan začal zápas s odhodlaním. Jeho snahu o prvý gól v zápase sa podarilo naplniť Kornelovi Salátovi, ktorý si dobre nabehol na Milinkovičovu točenú loptu  z rohu  – 1:0 pre Slovan. Belasí mali viac loptu na svojich kopačkách, hostia sa pokúšali po nepríjemných protiútokoch ohroziť Krnáčovu bránku. Masaryk sa snažil o zakončenie po zatočenom centri od Práznovského, loptu ale minul. V dobrej šanci sa v 22. minúte ocitol Peltier, skóre sa nemenilo. O pár minút na to, mohol zvýšiť na 2:0 Štefánik, jeho strelu Nikolič kryl. V závere prvého polčasu mohol Slovan pridať druhý gól, s prívlastkom do šatne.  Soumaha, ktorý vystriedal zraneného Peltiera, ale Nikolič vychytal.

Vstup do druhého polčasu belasým vyšiel.  Najprv sa do šance dostal Milinkovič,  ktorý vyskúšal Nikoličovu pozornosť . O minút neskôr sa v dobrej príležitosti ocitol Soumah, ale jeho strela skončila tesne vedľa hosťujúcej brány. Ružomberok sa pripomenul obrane Slovana v 55. minúte, keď Masaryk v šanci zakončoval nepresne.  Hra potom upadla, prítomný diváci sledovali prevažne boj o stred ihriska. V 67. minúte mohlo byť po Milinkovičovom priamom kope  2:0. Marko opečiatkoval brvno Nikoličovej brány. Čo sa nepodarilo Milinkovičovi, mohol napraviť v najväčšej šanci zápasu Zreľák, jeho útočný výpad zmaril dobre chytajúci brankár Ružomberku – Nikolič. V závere zápasu sa Ružomberok snažil vyrovnať, jeho nakopávené lopty do pokutového územia obrana Slovana odvracala. Slovan porazil Ružomberok najtesnejším rozdiel 1:0, do tabuľky si pripísal dôležité body.

Ján Švehlík, tréner Slovana: „Túžili sme po troch bodoch, podarilo sa. Ale spočiatku sme boli dosť nervózni. Na ihrisku bolo menej hernej kvality. Po góle sa to zlepšilo, mali sme dve-tri dobré gólové príležitosti, ale nepremenili sme ich. Ružomberok hrozil protiútokmi, mohlo dôjsť k vyrovnaniu.“