Preview: ŠK Slovan Bratislava – FC DAC 1904 Dunajská Streda

Štvrté kolo Fortuna liga je rozložené do troch dní. V piatok Nitra privítala Zlaté Moravca 1:0. V sobotu Michalovce Tatran Prešov 0:1, Trenčín Podbrezovú 1:1 , Žilina Senicu 7:1 a Ružomberok Trnavu 0:2. Kolo uzavrie v nedeľu Slovan, ktorý na Pasienkoch o 18.30 privíta Dunajskú Stredu. Priamy prenos vysiela tv 213.

ŠK Slovan

Belasí si v utorok v Slovenskom pohári poradili s Novými Zámkami, keď po góloch Mareša a Damjanoviča zvíťazili 2:0. V ďalšom kole ich čakajú Malacky. V lige naposledy po nepresvedčivom výkone iba remizovali v Senici 1:1, proti Dunajskej Strede preto potrebujú bodovať za tri body. Svojmu súperovi majú čo vracať, nakoľko naposledy s ním na Žitnom ostrove prehrali 1:0, keď inkasovali v závere zápasu. Slovan už nepočíta s Ligeonom a De Sa, ktorí boli preradení do B-mužstva. Pre zranie bude chýbať Vittek, Schet a Kubík. S mužstvom sa pripravuje Rabiu. Dočká sa svojej premiéry?

DAC 1904 Dunajská Streda

DAC má na lavavičke nového trénera. Talian Marco Rossi prišiel z Maďarska, kde v nedávno skončenom ročníku priviedol k majstrovskému titulu Honvéd Budapešť. Jeho mužstvo v Slovenskom pohári po výsledku 3:1 vyradilo Ivanku pri Dunaji. V lige patrí DACu štvrtá pozícia.

Pridaj komentár