Preview : ŠK Slovan Bratislava – FC ViOn Zlaté Moravce

Fortuna liga  v sobotu pokračuje svojim 32. kolom.  Slovan privíta o 17.15 ViOn Zlaté Moravce. V piatok sa ku zostupujúcej  Banskej Bystrici pridali aj Košice, ktoré boli do druhej ligy predané v dôsledku neudelenia licencie pre najvyššiu súťaž z dôvodu nesplnenia finančných kritérií, ktoré potvrdil svojim rozhodnutím Prvostupňový orgánu licenčného konania (POLK). Víťazom ligovej sezóny 2014/2015 sa stal AS Trenčín, tomu pomohol Slovan, ktorý dokázal vyhrať v Žiline 2:1. V šlágri kola AS Trenčín – MŠK Žilina už o nič nepôjde, po zápase Trenčania prevezmú majstrovský pohár.

table 22.5

 

ŠK Slovan Bratislava

Belasí si šnúrou štyroch víťazstiev v rade zabezpečili účasť v pohárovej Európe. V stretnutí proti Zlatým Moravciam nastúpi Slovan na svoj posledný domáci zápas v sezóne 2014/2015 pred domácim publikom. Fortunaligový rok 2014 zakončili belasí proti ViOnu. Zápas zvládli, vyhrali ho 2:1, oba góly belasých zaznamenal aktuálne kapitán mužstva Marko Milinković.

FC ViOn Zlaté Moravce

Futbalisti ViOnu si udržali prvoligovú príslušnosť aj pre ďalšiu sezónu. Dve kolá pred koncom majú pred Podrebrezovou trojbodový náskok. Proti Slovanu sa im dlhodobo nedarí, o čom hovoria aj vzájomné zápasy týchto celkov . Forma Zlatých Moraviec je v posledných piatich zápasoch kolísavá. Na svoje konto si pripísali jednu výhru,  dve remízy a dve prehry. Získali tak päť bodov. Vo ViOne pôsobia na hosťovaní zo Slovana Patrik Sabo a Martin Vrablec.

Vzájomné zápasy

Päť ostatných zápasov proti Zlatým Moravciam Slovan vyhral. Z toho až štyrikrát 2:0, porazia belasí ViOn aj v sobotu 2:0?

07.03.15 Z. Moravce ŠK Slovan Bratislava 0 : 2
03.12.14 ŠK Slovan Bratislava Z. Moravce 2 : 1
10.05.14 ŠK Slovan Bratislava Z. Moravce 2 : 0
30.11.13 Z. Moravce ŠK Slovan Bratislava 0 : 2
01.09.13 ŠK Slovan Bratislava Z. Moravce 2 : 0

 

Predstaví sa Slovan v tejto zostave?

Krnáč, Gorosito, Saláta, Niňaj, Čikoš, Simović, Milinković, Soumah, Mészáros, Oršula, Zreľák?

Pridaj komentár