Postup Slovana cez Pohronie zariadil Vittek

ŠK Slovan Bratislava – FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: 1:0 (0:0)

Gól: 80. Vittek

Žltá karta: Sojka

ŠK Slovan Bratislava:Greif – Oršula, Gorosito, Hudák, Zreľák – Sekulič (55. Savičevič), Gonzales – Mészáros (60.Čikoš), Kubík, Peltier (65. Priskin) – Vittek.

FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa:Plach – Prikryl, Sojka, Nosko, Hatok – Garaj (84. Páleník), Poliaček (84. Širáň), Abrahám, Paraj – Frimmel, Zuziak (74. Gregáň).

Rozhodovali: Glova – Jankovič, Ferenc

Diváci: 338

Slovan nastúpil v improvizovanom zložení. Na krajoch obrany sa objavili Oršula a Zreľák. Slovan mal od prvej minúty loptu viac na svojich kopačkách, strelecké pokusy Kubíka a Peltiera však Placha neohrozili. Brankár hostí bravúrne zasiahol po dobre mierenej Gorositovej  strele, ktorú vyrazil nad bránu. Na druhej strane Hatok tesne minule Greifovu bránku. O pár minút na to, sa dostal do tesnej blízkosti pred Greifa Abrahám, ale zoči-voči neuspel. Mladý brankár belasých jeho strelu vyrazil. Do sľubnej šance sa po Mészarošovej akcii dostával Peltier, jeho prihrávku zablokovala obrana hostí. Prvý polčas sa skončil bez gólov.

Hneď začiatkom druhého dejstva pripravil Mészárosovi gólovú šancu Vittek. Brankár Plach včasným vybehnutím jeho strelu vyrazil na roh. Vzápätí hlavou opečiatkoval Peltier žrď hosťujúcej bránky. Po hodine hry sa po Savičevičovej prihrávke do šance dostal Mészáros. Jeho strela minula Plachovú svätyňu. Bola to posledná akcia mladého ofenzívneho hráča belasých. Nahradil ho Čikos, Zreľák sa presunul na hrot k Vittekovi. Kapitán Slovana Vittek vysunul do stopercentnej šance Kubíka, ktorý prekopol bránu. Podobne pochodil aj Vittek, keď poslal svoj pokus nad bránu. Desať minút pred koncom sa kanonier Slovana predsa dočkal.  Zúžitkoval Priskinov pas, aby poslal Slovan do vedenia. Hostia v druhom polčase príliš nebezpeční neboli. Slovan po tesnom víťazstve postúpil do ďalšieho kola, nič na tom nezmenila ani Priskinova možnosť zvýšiť na 2:0.

Pridaj komentár