Preview : ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina

19. kolo Fortunaligy uzavrie jej jesennú časť. V piatok si Myjava poradila so Skalicou (3:0), v sobotu boli na programe zápasy Dunajská Streda – Zlaté Moravce (2:0), Ružomberok -Podbrezová (3:2), Senica – Michalovce (1:1) a Trnava – Trenčín (1:1). Kolo ukončí od 14.00 duel ŠK Slovan – MŚK Žilina. Zápas vysiela v priamom prenose RTVS.

Stretnutie  povedie ako hlavný arbiter Peter Kráľovič, na čiarach mu budú pomáhať Martin Balko a Dušan Hrčka.

ŠK Slovan

Slovan naposledy vyhral v Skalici 2:0. Žiline má čo vracať, keďže práve s týmto súperom v septembri prehral. Bol to jeden z prvých zápasov Nikkiho Papavasiliua na lavičke belasých. Po remíze Trnavy s Trenčínom 1:1, Trenčín odskočil belasým na desať bodov. V prípade víťazstva na Žilinou sa môže Slovan priblížiť k Trenčanom na rozdiel siedmych bodov. Slovan na Pasienkoch vyhral posledných päť duelov, celkovo neprehral v 13 zápasoch v rade. „Žilina disponuje kvalitným mužstvom a jej hra sa mi páči. Tréner nám stále prízvukuje, ako musíme hrať, aby sme sa zlepšovali. Chceme predviesť tímový výkon. O to nám pôjde. Musíme ukázať, že sme jeden celok a v tom je naša sila. Navyše, na záver chceme predviesť aj to, že náš tím má veľký charakter. Chceme sa s fanúšikmi na záver roka rozlúčiť víťazstvom. Verím, že triumf nad Žilinou by ich veľmi potešil Sme Slovan a túžime iba po zisku titulu,povedal pre klubový web Slobodan Simovič. Do zostavy sa po odpykaní trestu v podobe žltých kariet vracia Kornel Saláta. V sobotu oslávil svoje 33. narodeniny Ján Mucha, pre ktorého by bola výhra nad Žilinou bonusovým darčekom.  Pred zápasom sa uskutoční Slávnostný krst publikácie o Karolovi Joklovi, ktorý sa bude konať o 12.15 h v Business priestoroch, reštaurácia v budove hlavnej tribúny štadióna Pasienky. Na krste sa zúčastnia blízki Karola Jokla, bývalí vynikajúci futbalisti či tréneri Slovana Bratislava i ďalšie osobnosti slovenského futbalu. ŠK Slovan Bratislava na krst srdečne pozýva aj fanúšikov.

Slovan sa predstaví v tomto zložení?

Mucha, Sekulič, Saláta, Gorosito, Čikoš, Simovič, Milinkovič, Savičevič, Mészáros, Peltier, Vittek

Posledných päť ligových vystúpení

28.11.15 Skalica Šk Slovan Bratislava 0 : 2
22.11.15 Trnava ŠK Slovan Bratislava 0 : 0
07.11.15 ŠK Slovan Bratislava Senica 2 : 1
01.11.15 Ružomberok ŠK Slovan Bratislava 1 : 1
24.10.15 ŠK Slovan Bratislava Dun. Streda 1 : 0

 

IMG_1646

 

MŠK Žilina

Žilina aktuálne figuruje na štvrtej priečke, na ktorú ju odsunula Myjava. Ak na Slovane prehrá, bude na belasých strácať osem bodov. V posledom kole si Žilinčania poradili doma s Trnavou 2:0. V kádri hostí nastali menšie problémy v hráckom kádri, keď boli do rezrevy preradení Čmelík a Káčer. Aj bez nich sa Žiline doma darilo, horšie to už bolo na ihriskách súperov, kde žltozelení dvakrát za sebou odchádzali bez streleného gólu a bodov. Najlepšími strelcami Žiliny sú so šiestimi gólmi William a Mihálik,

Posledných päť ligových vystúpení

28.11.15 Žilina Trnava 2 : 0
21.11.15 Senica Žilina 2 : 0
07.11.15 Žilina Ružomberok 2 : 0
31.10.15 Dun. Streda Žilina 1 : 0
25.10.15 Žilina Myjava 3 : 0

 

Pridaj komentár