V dramtickom zápase BK Slovan zdolal BAM Poprad

BK Slovan Bratislava – BAM Poprad 69:61 (14:12, 15:21, 27:19, 13:9)

V Dome Športu privítal Slovan Poprad. Domácim pre zranenie chýbala Marta Vargová, Popradu Laura Dubeňová. Od úvodu boli diváci svedkami taktickej hry. Oba celky sa strážili. Úvod zápasu lepšie vyšiel Poradu, ktorý síce prehrával ale, stav zápasu otočil na (5:2) vo svoj prospech. Vyrovnanú prvú štvrtinu napokon lepšie zvládol Slovan, ktorý v ôsmej minúte prehrával (10:11), aby po úspešnom brejku Slezárikovej a koši Talajkovej viedol (14:12). Začiatok druhej časti úspešnými trestnými hodmi otvorila Marcová, ktorá svoj tím poslala do štvorbodového vedenia (16:12). Potom prišla hluchá pasáž pre Slovan, ktorú dokonale využili Popradčanky, ktoré bodovou šnúrou odskočili domácim na polčasových (29:33).

Úvod  druhého polčasu belasým vôbec nevyšiel. Naopak, ich nepresnosti v zakončení využil Poprad, ktorý v 23. minúte vyhrával o desať bodov (31:41). Zdalo sa, že  hosťujúce hráčky si víťazstvo nenechajú zobrať. Prišiel uragán zo strany Slovana, jeho hráčky hrali ako vymenené. Boli úspešné v premieňaní trestných hodov, aby v 26. minúte viedli (43:41). V zaujímavej tretej štvrtine svoj tím podporili aj domáci fanúšikovia, ktorí ocenili potleskom výkon svojho družstva. Po tretej časti belasé viedli (56:52). Slovanistky umnou hrou zápas kontrolovali, črtajúcu sa drámu nedopustila Slezáriková, ktorá svojou trojkou v 35. minúte zvýšila na (64:56). Slovan dobre bránil, v závere o víťazstve belasých rozhodla úspešnou trojkou Turzáková, ktorá stanovila na konečných (69:61). Slovan vyhral druhý zápas v rade. Najbližšie sa predstaví 12.12 v Šamoríne.

Najlepšou strelkyňou na strane Slovana bola s 25 bodmi Lenka Slezáriková, za BAM Poprad zaznamenala Katarína Petríková 15 bodov.

Zostava:

Zarevúcka (11) , Slezáriková (25), Marcová (14), Mlynarovičová (0), Križmová (6)

(Talajková (9),  Lavríkova(0), Tarkovičová (0),  Turzáková(4))

 Ohlasy po zápase:

Danilo Rakočevič, tréner BK Slovan:„Videli sme drámu až do konca. Keď si pozriete stávkové kancelárie, Poprad bol favoritom tohto stretnutia. Prvých 25 minút sme nehrali tak ako si predstavujem, chýbalo nám lepšie tempo. Od stavu, keď sme prehrávali o desať bodov nás nakopli premenené trestné hody Lenky Slezárikovej. Zrýchlili sme hru, čoho výsledkom bolo skóre za posledných 15 minút zápasu 38:20. Pre nás je to druhé víťazstvo v rade, so zápasom a výsledkom som spokojný.“

Nikola Turzáková, hráčka BK Slovan: „Súper neprišiel do Bratislavy prehrať. Dobrou tímovou hrou sme dokázali stiahnuť náskok Popradu, ktorý si v tretej štvrtine vypracoval. Som rada, že sme držali spolu, a zápas dotiahli do víťazného konca. Škoda úvodu tretej časti, kde sa nám strelecky nedarilo, našťastie sa to zlomilo. Chcem poďakovať fanúšikom, ktorí nás prišli podporiť, myslím, že videli pekný zápas.“

 

 

 

Pridaj komentár