Preview : ŠK Slovan Bratislava – TJ Spartak Myjava

Fortuna liga pokračuje v nedeľu 26.7. ďalšími zápasmi druhého kola. Slovan o 19.00 privíta na Pasienkoch futbalistov Spartaku Myjava. V ďalších zápasoch Žilina hostí Zlaté Moravce, Trnava cestuje na Žitný ostrov, kde si zmeria sily s Dunajskou Stredou. V piatok si v Senici po remíze 1:1 domáci body podelil s Ružomberkom. Majster z Trenčínu potvrdil rolu favorita, aby si v sobotňajšom zápase proti Podbrezovej, hranom v Brezne pripísal po víťazstve 2:0 tri body. V súboji nováčikov, Skalica porazila Michalovce 1:0.

tabulka 25.7

 

ŠK Slovan Bratislava

Slovan uspel v prvom zápase na ihrisku v Zlatých Moravciach odkiaľ si priniesol po víťazstve 2:1 všetky tri body. Pohodu v mužstve si belasí preniesli aj do pohárového odvetného  zápasu s írskym UCD Dublin, kde bez problémov vysoko vyhrali 5:1. Zápas pre zranenie nedohral Martin Dobrotka. V sobotu káder Slovana rozšíril mladý Argentínčan Mauro González, ktorý by si podľa slov Dušana Tittela mohol odkrútiť svoj debut v belasom drese proti Myjave. Po zranení už trénuje aj Karol Mészáros, ktorý v sobotu 25.7. oslávil svoje 22. narodeniny.

TJ Spartak Myjava

Na Kopaniciach sa v letnej prestávke udiali viaceré zmeny. Novým trénerom sa stal bývalý hráč Slovana Nórbert Hrnčár, ktorý nahradil Petra Gergelyho. Do mužstva pribudlo viacero zaujímavých hráčov. Zo Senice Tomáš Kóňa, z Trnavy sa vrátil Peter Sládek, či z Kazachstanu Juraj Piroška. V prvom kole, si v súboji Spartakov lepšie počínal ten myjavský, ktorý zdolal Trnavu 4:2. Do zápasu ešte nezasiahol Piroška, jeho debut sa očakáva proti Slovanu, kde nedávno pôsobil.  

Vzájomné zápasy

Slovanu sa proti Myjave v posledných zápasoch príliš nedarilo. Zlom prišiel v ostatnom meraní síl, keď v stretnutí bohatom na góly vyhral 6:3.

08.05.15 Myjava Slovan Bratislava 3 : 6
23.11.14 Slovan Bratislava Myjava 0 : 1
23.08.14 Myjava Slovan Bratislava 2 : 1
12.04.14 Slovan Bratislava Myjava 0 : 1
26.10.13 Myjava Slovan Bratislava 2 : 2

 

Vstupenky na zápas si môžete  kúpiť tu.  Nastúpia belasí v tomto zložení?

Mucha – Sekulič, Gorosito, Saláta, Podaný, González, Lásik, Milinkovič, Zreľák, Priskin, Vittek.

Pridaj komentár