Preview: College Europa – ŠK Slovan Bratislava

Bratislavský Slovan nastúpi vo štvrtok 2.júla o 19:30 na svoj prvý zápas v predkole Európskej ligy UEFA. Jeho súperom bude College Europa z Gibraltáru. Oba celky čaká náročný zápas, Slovan si nič iné ako víťazstvo v prvom zápase nepripúšťa. Skúsenosti s gibraltárskym futbalom majú slovenskí reprezentanti, ktorí v novembri 2013 uhrali s reprezentáciou Gibraltáru bezgólovu remízu.

College Europa

Súpera Slovana sme si predstavili krátko po žrebe. Doplníme, že domáce zápasy hráva na ihrisku s umelou trávou, ktorá Slovanistom príliš nevyhovuje. College Europe skončil v domácej osem-člennej súťaži na druhom mieste, keď za majstrom Lincoln Red Imps zaostal o  priepastných 16 bodov. Zatiaľ čo Slovan odohral viacero prípravných zápasov, College Europe  žiaden.

stadion Gib

ŠK Slovan Bratislava  

Belasí majú za sebou vydarenú letnú prípravu, ktorú odštartovali už 12.júna. Počas dvoch týždňov odohrali viacero prípravných zápasov na sústredeniach v Rakúsku a Česku. Do mužstva pribudli Boris Sekulić, Tamás Priskin, Jakub Podaný a Ján Mucha, ktorému sa nepodarilo vybaviť potrebné dokumenty, preto s tímom na prvý zápas necestoval. Nakoľko sa bude hrať na umelej tráve, Slovan sa v domácich podmienkach pripravoval na svojom tréningovom ihrisku s umelou trávou.

Nastúpi Slovan v tejto zostave?

Krnáč – Dobrotka, Gorosito, Saláta, Sekulić – Lásik,Simović, Mészáros, Milinkovič, Zreľák, Priskin

FOTO: Miro Gasidlo

Pridaj komentár