Preview : ŠK Slovan Bratislava – UCD Dublin AFC

ŠK Slovan Bratislava čaká vo štvrtok o 20.15 úvodný zápas druhého predkola Európskej ligy UEFA. Belasí na Pasienkoch privítajú írsky celok UCD Dublin AFC. Oproti prvému predkolu začína Slovan doma. V minulosti sa Slovan na európskej scéne stretol s viacerými súpermi z britských ostrovov. Proti Írom nastúpil v sezóne 1996/1997, kde si v dvojzápase poradil s St. Patrick`s Athletic. V prvom zápase, bohatom na góly Slovan uspel u súpera, kde vyhral 4:3. O góly Slovana sa postarali Jozef Mužlay, Patrik Karasy, Szilárd Németh sa presadil dvakrát. V domácej odvete jediný gól zápasu zaznamenal Dušan Tittel.

ŠK Slovan Bratislava

V prvom predkole Slovan vyradil  Europe FC z Gibraltáru po jednoznačnom skóre 9:0. Martin Krnáč si udržal čisté konto, ale v domácom zápase proti  UCD Dubline AFC sa v bráne predstaví novic v Slovane Ján Mucha, pre ktorého to bude zápasová premiéra v belasom drese. Slovan proti Dublinu nemôže počítať až s päticou hráčov. Filip Oršula, Martin Dobrotka, Seydouba Soumah a Karol Mészáros sú zranení. Lester Peltier reprezentuje svoju krajinu na Gold cupe, kde sa Trinidad a Tobago kvalifikoval zo skupiny do vyraďovacej fázy.

UCD

 

UCD Dublin AFC

Priemerný vek UCD Dublin, ktorý pôsobí v druhej írskej lige je 21 rokov. Tento univerzitný tím nemá s pohárovou Európou bohaté skúsenosti. V sezóne 1984/85 odohral v Pohári víťazov pohárov vyrovnané zápasy s anglickým Evertonom. Po domácej remíze 0:0, podľahol v Liverpoole 0:1. V roku 2000 si írski mladíci zahrali v Intertoto cupe, kde vypadli po remízach 3:3 a 0:0 s bulharským Velbazhd Kyustendil. Zaujímavosťou je, že UCD Dublin AFC sa dostal do predkola pre ročník 2015/2016 v Európskej lige UEFA vďaka Fair play pravidlu. Írsky futbal figuruje v tomto hodnotení na popredných pozíciach. Výhodou ostrovanom môže byť aj skutočnosť, že aktuálne prebieha ich futbalová súťaž, v ktorej im po 16.kole patrí tretia priečka. Íri možno trošku prekvapujúco po výsledkoch 1:0 doma a 1:2 vonku vyradili luxemburský Dudelange, ktorý v predkole Ligy majstrov v ročníku 2012/2013 vyradil rakúsky RedBull Salzburg. O oba góly v dvojzápase s Dudelange sa postaral 19-ročný Ryan Swan.

Nastúpi Slovan v tomto zložení?

Mucha – Sekulić, Gorosito, Saláta, Podaný, Milinkovič, Simović, Štefánik, Kubík, Zreľák, Priskin

Stretnutie môžete sledovať od 20.15 na RTVS

Photo: Donall Farmer

Pridaj komentár