Írov nepodceniť v žiadnom prípade, Gorosito už hlavičkuje ostošesť

Futbalistov Slovana už vo štvrtok večer čaká druhá prekážka v ceste za postupom do skupinovej fázy pohára UEFA. Tú prvú prekonali mimoriadne ľahko, keď gibraltárske mužstvo Europa FC vyradili po výsledkoch 6:0 vonku a 3:0 doma. Do druhého predkola Slovanu športový osud pridelil írsky UC Dublin, ktorý sa do pohára dostal iba vďaka umiestneniu v súťaži fair-play a momentálne pôsobí v druhej najvyššej lige. „Vieme, že sa prezentujú typickým írskym futbalom, fyzicky sú veľmi dobre pripravení. Hrajú jednoducho a s dobrým nasadením,“ prezradil strohé informácie o súperovi Dušan Tiitel. Ten svojich zverencov upozorní aj na to, že súpera nemôžu v žiadnom prípade podceniť. „V prvom predkole vyradili Dudelange, ktorý bol v tomto dvojzápase favoritom. Takže musíme sa mať na pozore. Chceme rozhodnúť už v prvom zápase doma, aj keď zápas v Írsku by pre nás mohol byť opticky ľahší, ako ten prvý.“

Trénerom Slovana narobili vrásky aj zranenia niektorých hráčov, vo štvrtok určite nenastúpia Soumah, Dobrotka, Oršula a ani Karol Mészáros, hrdina prvého predkola, ktorý si poranil slabiny práve v domácom odvetnom zápase. V bránke sa však po prvýkrát predstaví Ján Mucha. „Áno, môžem potvrdiť, že Janko nastúpi od začiatku. Pred jeho nomináciou sme si v kabíne hovorili, že víťazná zostava by sa nemala meniť, ale napriek tomu som rád, že sa Janko môže po prvýkrát predstaviť fanúšikom. Spolu s Krnáčom vytvoria veľmi dobrú dvojicu,“ načrtol malý kúsok základnej zostavy Tittel. Pripravený nastúpiť od začiatku bude aj Nicolas Gorosito, ktorý rovnako nedohral odvetný súboj s Europou FC, zo zápasu bol dokonca kvôli podozreniu z otrasu mozgu odvezený sanitkou. „Už som v poriadku a som pripravený nastúpiť. Nebolo to príjemné zranenie, ale našťastie netrvalo dlho,“ potešil belasých fanúšikov argentínsky stopér, ktorému sa len pred pár dňami narodila dcérka Leonia Alexa. Dušan Tittel vzápätí na Gorositov zdravotný stav s úsmevom reagoval: „Na včerajšom tréningu sme nacvičovali štandardky a musím vám povedať, že najviac hlavičkových súbojov absolvoval práve Nico.“ Pre fanúšikov je táto informácia určite pozitívna, od Írov totiž môžeme čakať veľa nakopávaných lôpt smerom do pokutového územia, kde je pilerom práve Gorosito.

Lístky na zápas sú už v predpredaji a hráči spolu s vedením čakajú, že divákov príde viac, ako na prvý duel v prvom predkole. „Dopredu nevieme pri takomto zápase nikdy povedať, koľko príde ľudí, ale ide o kvalitnejšieho súpera, s akým sme mali dočinenia v prvom predkole, takže očakávame, že aj fanúšikov príde viac,“ dúfa spolu s nami Tomáš Cho, manažér klubu pre médiá.

Veríme, že hráči sa vo štvrtok dočkajú podpory z tribún v čo najväčšom počte, zápas má výkop o 20:15.

Pridaj komentár