Preview: ŠK Slovan Bratislava – FK Krasnodar

Vo štvrtok 6. augusta o 20.15 čaká na futbalistov Slovana druhý zápas tretieho predkola v Európskej lige. Na Pasienkoch hostia ruský FK Krasnodar, ktorý v prvom zápase zvíťazil na domácom ihrisku 2:0. Belasých musí mrzieť veľká šanca Františka Kubíka, ktorý mohol v závere zápasu znížiť z pohľadu Slovana na 1:2. Oba celky počas víkendu odohrali svoje ligové zápasy. Zhodou okolností obaja remizovali na ihriskách súperov. Slovan 1:1 v Dunajskej Strede, FK Krasnodar 0:0 s FK Rostov. Belasým patrí v tabuľke šieste miesto, keď na Trenčín strácajú päť bodov. Krasnodar je so štyrmi bodmi na siedmej priečke, na stopercentný Zenit Petrohrad stráca päť bodov.

Oproti zápasu so Slovanom, urobil tréner FK Krasnodar Oleg Kononov v zostave proti Rostovu minimálne zmeny v zostave.  Zostava proti FK Rostov.:

Dykan, Petrov, Granqvist, Sigurðsson, Kaleshin, Gazinskiy (Strandberg, 80), Ahmedov, Mamayev, Smolov, Wánderson (Bystrov, 65), Ari (Laborde, 60). Obrancu Jędrzejczyka nahradil Petrov, Pereyru Ahmadov. 

V kabíne belasých k zraneným Dobrotkovi a Simovičovi pribudol Zreľák. Prvý menovaný začal s tréningom, na stretnutie ešte nie je pripravený. Po menšom  zranení, pre ktoré vynechal zápas v Dunajskej Strede, sa do zostavy vracia Ján Mucha. Po dvojzápasovom treste môže vednie Slovana počítať s Nicolasom Gorositom. Slovan zbrane neskladá:„Chceme hlavne odohrať kvalitný zápas, neinkasovať a pobiť sa o postup. Cieľom je streliť čo najskôr kontaktný gól a žiadny neinkasovať.“ Povedal pre oficiálny web klubu tréner Slovana Dušan Tittel. Marko Milinkovič dodal :“Odraziť sa môžeme od druhého polčasu v Rusku. Vtedy sme hrali dobre, dokázali sme pohroziť aj v útoku. Nesmie to byť s takým rešpektom ako v prvom polčase. Musíme do toho dať všetku silu a kvalitu. Verím, že šance si vypracujeme a aj ich využijeme. Chceme to zdramatizovať.“

V priamom prenose bude  tento zápas vysielať Slovak Sport.TV 1 a 2.

Stretnutia ako hlavný rozhoduje Belgičan Sébastien Delferiere, na čiarach mu budú pomáhať jeho krajania Yves De Neve a Jo de Weirdt, štvrtým rozhodcom bude Christof Virant.

Nastúpi Slovan v tomto zložení?

Mucha – Kotula, Saláta, Gorosito, Podaný, Sekulič, Milinkovič, Mészáros, Štefánik, Priskin, Vittek?

Pridaj komentár