Júl ovládol HC Slovan

Počas júla sa viacero Slovanistov pripravuje na svoju sezónu, niektorí majú súťažné povinnosti, iní si užívajú voľno. Slovanistickú obec v júli zaujali viaceré udalosti.  Najviac upútali tie hokejové, ktorým sekundovali futbalové. Svoje povedali aj rugbisti a hokejbalisti Slovana.

HC Slovan

Fanúšikovia Slovana sa 2. júla dozvedeli z úst generálneho manažéra Maroša Krajčiho oficiálnu správu o pokračovaní Slovana v Kontinentálnej hokejovej lige. Maroš Krajči predstavil víziu klubu, na prekvapenie viacerých oznámil Miloša Říhu ako nového trénera Slovana. Už predtým sa ako jasný kandidát v médiach spomínal Vladimír Kýhos. 19. júna sme vám priniesli článok o možných posilách, ktoré by mohli posilniť Slovan. Postupne do Slovana prichádzali hráči, ktorí by mali tvoriť kostru mužstva. Viacerí, ktorí pôsobili v Slovane v ostatnej sezóne sa dohodli na ďalšej spolupráci. Fanúšikov potešilo zotrvanie Slovincov Roka Tičara so Žigom Jegličom ako aj pokračovanie Václava Nedorosta. Brankársky post vystužili Kanaďania Michael Garnett a Barry Brust. Obranu vystužil Ivan Śvarný, so Slovanom predĺžili Cam Barker, Tomáš Starosta, Patrik Luža a Vladimír Mihálik. Na skúšku prišli Tomáš Frolo, Lukáš Kozák s Mislavom Rosandičom. Útok posilnil Marek Viedenský, okrem neho prišlo o riadny kontrakt zabojovať viacero útočníkov. Zaujalo krátke pôsobenie Rastislava Špirka, ktorý po mesačnej anabáze, s klubom po vzájomnej dohode rozviazal zmluvu. Prípravné zápasy Slovanu vyšli na výbornú. Dvakrát zdolal Ufu 3:2, raz Torpedo Novgorod 2:1.

nedorost

ŠK Slovan

Belasí majú za sebou úspešné dve predkolá v Európskej lige. Po krátkom procese s Europe FC z Gibraltáru, ktorých Slovan vyškolil 9:0, do tretieho predkola postúpil cez mladých Írov z UCD Dublin. Po chudobnom jednogólovom víťazstve z Bratislavy si Slovanisti napravili chuť v Dubline, kde si postup zabezpečili po vysokom víťazstve 5:1. Do Fortuna ligy vstúpil Slovan  povestnou pravou nohou. V Zlatých Moravciach vyhral 2:1. Tento triumf sa zverencom Dušana Tittela nepodarilo potvrdiť v domácom zápase s Myjavou. Dušan Tittel dostal oficiálnu licenciu viesť Slovan ako hlavný tréner, ale svoj druhy zápas jeho mužstvu nevyšiel. Slovan prehral 0:1, stretnutie však ovplyvnili veľké chyby hlavného rozhodcu. Tretie predkolo určilo Slovanu protivníka z Ruska. Nebezpečný FK Krasnodar bol nad sily belasých, ktorí mu v prvom zápase podľahli 0:2. V závere mesiaca zo Slovana odišiel na hosťovanie do Qadsia SC Seydouba Soumah, vedenie nepočíta ani s Erikom Čikošom a Richardom Lásikom.  Do tímu pribudol mladý, ešte iba 18-ročný záložník z Boca Juniors Mauro González.

cikos

 

HBT Slovan

Hokejbalisti HBT Slovan Bratislava sa predstavili na turnaji Stümpel Cup v Nitre,  kde sa konal už jubilejný dvadsiaty ročník. Slovanisti mali v skupine Dubnicu, ktorej káder tvorili prevažne hokejisti Dukly Trenčín a HBC  Denver. Slovan Dubnici podľahol 1:6, s HBC Denver ťahal po prehre 3:6 za kratší koniec. 

 

stumpel cup

Ženy a juniroky Slovana

Futbalistky Slovana odohrali v júli viacero prípravných stretnutí. Juniorky najprv pokorili NMŠK 1922 Bratislavu 3:1, aby  ženy Slovana prehrali s MTK Budapešť 0:1. Okrem toho sa juniorky  predstavili na medzinárodnom turnaji v Česku, kde v Slanom obsadili piate miesto.

 

zeny slovana

 

1.RC Slovan

Slovanisti ukončili svoju úspešnú sezónu na domácom ihrisku v Čunove. Rozlúčka s ročníkom nebola víťazná, na turnaji triumfovali rugbisti Bytrcu Brnu. Po turnaji prebrali hráči Slovana majstrovskú trofej  za víťazstvo o pohár Tonyho Puverle v „sedmičkovom“ rugby. 11.júla sa Slovanisti predstavili v Znojme, ktoré bolo dejiskom plážového rugby.  Slovan sa v medzinárodnej konkurencii nestratil, obsadil konečné  štvrté miesto.

foto 1.rc s trofejou

 

Tím mesiaca : HC Slovan Bratislava

Hviezda mesiaca:  Andrej Šťastný, ktorý bol zaradený do prvého útoku k Tičarovi s Jegličom, gólovo ožil, v príprave strelil dôležité góly.

Zápasy mesiaca:  príprava hokejistov Slovana, keď neprehrali jediný zápas.

Gól mesiaca : jediný gól Adama Zreľáka, ktorým zabezpečil Slovanu jednogólové víťazstvo nad UCD Dublin

Prekvapenie mesiaca:

pozitívne –  výsledky HC Slovan

negatívne –  žiadne

Prepadák mesiaca: žiaden

ŠK Slovan Bratislava 5-0-2  (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 17:5

HBT Slovan Bratislava 0-2  (legenda: výhra-prehra), skóre 4:12

1.RC Slovan Bratislava 6-0-0-4 (legenda: výhra – výhra po predĺžení. – prehra po predĺžení. – prehra), skóre 87:66

ŠK Slovan ženy  0-0-1  (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 0:1

ŠK Slovan juniorky 3-0-2 (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 6:6

Pridaj komentár