Preview: Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava

Liga pokračuje svojim ďalším kolom, to je rozložené do troch dní. V stredu sa Slovan o 17.20 predstaví v Trnave. Toto stretnutie môžete sledovať v priamom prenose na TV Dajto. O 19.00 Ružomberok privíta Michalovce a Podbrezová Zlaté Moravce. Vo štvrtok o 18.00 Dunajská Streda Senicu, kolo dohrajú v piatok zápasom Trenčín Žilina.

Spartak Trnava

Trnave sa po troch zápasoch podarilo bodovať na plno, keď doma zdolala Prešov 4:0. Strelecky sa na jar prebudil Tambe, ktorý spolu so Žilinčanom Maboukom získal Africký pohár. Boj o pohárovú Európu bude dramatický až do konca ligy. Na tretie miesto si brúsi zuby pätica mužstiev. Trnave sa v zime podarilo v Bratislave vyhrať 1:0, na jar sa jej ale nedarí, keď dokázala vyhrať iba dva zápasy.

ŠK Slovan

Slovanu sa nedarí. Prehral tretí zápas v rade. Spoločným menovateľom všetkých prehier bola skutočnosť, že inkasoval v záveroch stretnutí. Ostatná prehra so Žilinou znamenala definitívu pre Žilinu, ktorá sa stala v predstihu majstrom. V zápase podal veľmi dobrý výkon mladý brankár Greif, ktorý viackrát predviedol výborný zákrok. Belasí sa musia pokúsiť pretrhnúť negatívnu šnúru výsledkov a vyhrať v Trnave, oplatiť jej spomínanú prehru z jesene. Do zostavy by sa mal po zranení vrátiť Čavrič.

Reč čísiel

Spartak Trnava

Postavenie v tabuľke: 7

Počet bodov: 34

Celkové skóre: 26:29

Bilancia vonku 5-2-6 (legenda: výhra – remíza – prehra)

Forma z ostatných piatich zápasov: 2-1-2

Najlepší strelec: Robert Tambe 6gólov

Najviac žltých kariet: Boris Godál 7

Počet žltých / červených kariet: 46/5

ŠK Slovan Bratislava

Postavenie v tabuľke: 2

Počet bodov: 48

Celkové skóre:  43:29

Bilancia vonku 5-1-6 (legenda: výhra – remíza – prehra)

Forma z ostatných piatich zápasov: 1-1-3

Najlepší strelec:  Seydouba Soumah 16 gólov

Najviac žltých kariet: František Kubík 6

Počet žltých / červených kariet: 45/2

 

Pridaj komentár