Víťazný vstup do Ligy majstrov

Mladí Slovanisti vstúpili do prvého zápasu s Ludogortsom smelo. Od prvej minúty mali loptu viac na svojich kopačkách. V strede ihriska dominovali, ale chýbala im finálna prihrávka na vpredu operujúceho Strelca. Museli si ale dávať pozor na hostí, ktorí hrozili najmä po brejkových situáciach. Po jednej z nich sa vyznamenal Trnovský, ktorý podržal svoj tím. Prvý polčas gól nepriniesol, v úvode druhom sa belasí dočkali. Strelec v šestnástke zabojoval, lopta sa dostala k Potomovi, ktorý sa nemýlil. Už o pár minút Strelec v šanci trafil do žrde. Slovan si držal svoj jednogólový náskok, v jednom z nebezpečných brejkoch sa hosťom vyrovnať nepodarilo. V 70.minúte mali možnosť zahrávať priamy kop z výhodnej pozície, Trnovský zasahovať nemusel. V tej fázy bol súper futbalovejší. V 74. minúte bol vystriedaný strelec gólu Potoma. Krátko po ňom ihrisko opustil aj Cerepkai. Desať minút pred koncom mohlo platiť nedáš – dostaneš. Bulhari v šanci neuspeli, pekná brejková akcia belasých skončila zablokovanou strelou na roh. Slovan v závere zápasu umne držal loptu, po výsledku 1:0 si pripísal dôležité víťazstvo.

ŠK Slovan – Ludogorets 1:0 (0:0)

Gól: 50. Potoma

Diváci: 1064

ŠK Slovan: Trnovský – Tóth, Lacko, Habodasz, Valentin, Potoma (Hornyak), Rosenberg (90. Matos), Lavrinčík, Cerepkai (76. Dohanský), Lichý, Strelec