Preview: Traktor Čeljabinsk – HC Slovan Bratislava

Ostrý začiatok ligy hráčom Slovana výsledkovo nevyšiel podľa predstáv. Z Magnitogorsku sa po prehre 1:5 presunuli na druhú zastávku výjazdu, do 3109 kilometrov (od Bratislavy) vzdialeného Čeljabinska, kde ich hostí domáci „Traktor“. Zápas odvysiela v priamom prenose televízia Sport2, v utorok od 16:00 SEČ.

 

Traktor Čeljabinsk

Tím trénera Germana Titova, známy svojou prepracovanou a vynikajúcou defenzívnou činnosťou neuspel vo svojom vstupe do sezóny, keď podľahol hviezdam z CSKA 0:3.   Podobne ako Slovan, hrali domáci  veľmi disciplinovane, čelili iba jednému oslabeniu, no v ofenzíve sa vôbec nepresadili. Vlaňajší semifinalista KHL má v obranných radoch iba jediného legionára – Nicka Bailena, no tradične sa opiera o svoj systém so šikovnými ruskými hráčmi. Prvá útočná formácia proti Moskve bola v zložení Bergstrom – Szchechura – Gynge, pričom práve posledne menovaný dal Slovanu už niekoľko gólov za rôzne tímy. Čeljabinsk sa môže spoliehať aj na Ryana Stou, či najlepšieho nováčika vlaňajšej sezóny Vitalija Kravtsova, ktorého nedávno draftoval New York Rangers z deviateho miesta.

Posledné zápasy:

KHL:

Traktor – CSKA 0:3

príprava:

Novgorod – Traktor 2:1

Traktor – Sibir 4:1

Magnitogorsk – Traktor 3:2 pp

Traktor – Ufa 3:4

Traktor – Ufa 1:5

 

HC Slovan Bratislava

Pre zverencov trénera Orságha by práve duel v Čeljabinsku mohol byť tým najzaujímavejším z bodového pohľadu. Kým Magnitogorsk aj Jekaterinburg disponujú hviezdnymi hráčmi, Traktor takúzo devízu nemá. Napriek tomu bude nutné lepšie zvládať niektoré defenzívne prvky. Samotný let trval do 40 minút, aklimatizácia by mohla prebehnúť bez problémov. Sme zvedaví, či tréner pozmení zostavu a pre ktorého z dvojice Čiliak – Štepánek sa rozhodne. Na tripe zatiaľ do diania nezasiahli iba Sukeľ, Bačík a Sloboda.

 

Vzájomné zápasy:

2012/13:

Traktor – Slovan 3:1

Slovan – Traktor 4:3pp

2013/14

Slovan – Traktor 6:5

Traktor – Slovan 2:1

2014/15

Traktor – Slovan 3:2

2015/16

Slovan – Traktor 1:3

Traktor – Slovan 1:2pp

2016/17

Traktor – Slovan 1:3

Slovan – Traktor 1:0

2017/18

Traktor – Slovan 2:1

Slovan – Traktor 0:3

Pridaj komentár