Príprava odštartuje 3.augusta

V prvom augustovom týždni rátajú tréneri Roman Stantien a Rudolf Jendek s jednou 90-minútovou tréningovou jednotkou denne. V ďalších augustových týždňoch sa v utorok a štvrtok bude trénovať aj dvojfázovo.

Poradca a hlavný koordinátor nových vlastníkov HC SLOVAN Bratislava Maroš Krajči v týchto dňoch v spolupráci s oboma trénermi finalizuje viacero kontraktov s novými hráčmi, ktorých klub postupne predstaví svojim fanúšikom. Súpiska sa bude každým ďalším dňom postupne zapĺňať, takže k hráčom, ktorí majú z minulého obdobia viacročné kontrakty, budú pribúdať ďalší. Je predpoklad, že v úvodnom týždni spoločnej prípravy vykorčuľuje na ľad okolo 15 hokejistov, ktorých doplnia perspektívni chlapci z juniorky.

Manažment v zložitom období koronakrízy pracuje aj na definitívnom pláne prípravných zápasov. Práve z dôvodu neustále sa meniacej zdravotnej a sanitárnej situácie v rôznych krajinách Európy Slovan napokon zdvorilo odmietol pozvanie na dva prípravne zápasy vo Švajčiarku proti tímom z NLA Fribourg-Gótteron a Lausanne.

Po 14 rokoch sa Slovan predstaví na tradičnom Tatranskom pohári v Poprade začiatkom septembra. Klub tiež zvažuje pozvánku na vždy dobre obsadený turnaj Steiermark Energie Trophy v Grazi. Do prípravy tiež zapadnú zápasy v skupine Kaufland Supercup 2020 na ľade Skalice, Nitry a Nových Zámkov.

V prípade voľných termínov by chcel odohrať Slovan aspoň jeden prípravný zápas proti tímu z najvyššej českej súťaže. Maroš Krajči sa usiluje dohodnúť so správou zimného štadióna odohrať jeden-dva prípravné zápasy v hlavnej aréne Zimného štadióna Ondreja Nepelu: „Jednoznačne by som chcel, aby naši fanúšikovia videli svoje mužstvo naživo ešte pred úvodným domácim zápasom extraligy. Verím, že sa to podarí najneskôr v druhej polovici septembra,“ povedal pre klubový web M. Krajči. Mená súperov a presný kalendár zápasov zverejníme ihneď po ich definitívnom potvrdení. 

Pridaj komentár