V drese Slovana by mal pôsobiť dobre známy útok

Príprava na novú sezónu 2020/2021 Tipsport Ligy začne 3. augusta, Slovan by chcel mať dovtedy pod zmluvou zhruba 15 hokejistov, ktorých doplnia perspektívni chlapci z juniorky.

Z nových posíl by sa na začiatku prípravy mali predstaviť traja hokejisti, ktorí v sezóne 2018/2019 pôsobili v Nitre v jednom úroku – Samuel Buček, Branislav Rapáč a Dalibor Bortňák. Nitra v tejto sezóne prehrala vo finále s Banskou Bystricou, ale útočník „Corgoňov“ Buček sa stal najužitočnejším hráčom Kaufland play off Tipsport Ligy a stal sa tretím hokejistom Nitry, ktorý získal trofej pre víťaza – Zlatú korčuľu. Cenu získal aj vďaka skvelej spolupráci so svojimi spoluhráčmi a veríme, že v nej budú pokračovať v tomto zložení aj v Slovane.

O záujme trénera Stantiena o služby Bučeka sme písali už skôr, no hráč mal na stole viacero ponúk a v poslednej fáze sa podľa našich informácií rozhodoval medzi tou z Slovana a Nitry. Pre Slovan možno rozhodol aj fakt, že môže v novom prostredí hokejovo napredovať.

Slovan by mal nové posily predstaviť v čo najkratšom čase, okrem spomenutej trojice by mal podpísať zmluvy dvaja Bratislavčania – Samuel Petráš a Bruno Mráz. Vedenie klubu taktiež rokuje o príchode legionárov a intenzívne sa zaoberá aj hľadaním druhého brankára k Barrymu Brustovi.

FOTO: TASR/Dušan Hein

Pridaj komentár