Pro Gaudium cup 2015 očami Michala Kováča (FOTO)

Pro Gaudium cup 2015 má za sebou druhý ročník. Prvý sa konal v Dome športu v Bratislave, druhý mal pokračovanie v Korni.  Turnaj mal medzinárodné zastúpenie, na ktorom sa zúčastnili: ŠK Slovan Bratislava bieli, ŠK Slovan Bratislava modrí, MŠK Žilina, AS Trenčín, MFK Ružomberok, AC Sparta Praha (CZ), FC Hradec Králové (CZ), SFC Opava (CZ), Zbrojovka Brno (CZ), MTK Budapest (HU), SC Sopron (HU), Slask Wroclaw (PL). Víťazom sa stali hráči Sparty Praha. ŠK Slovan modrí obsadili konečné 2.miesto, ŠK Slovan bieli 11.miesto.  My sme sa zhovárali  Michalom Kováčom, s jedným z trénerov belasých, ktorý zhodnotil turnaj takto:

V čom bol iný druhý ročník tohoto turnaja oproti prvému?

“Bolo to trošku inak zorganizované, keďže minulý rok sme to mali v  bratislavskom Dome športu, kde sa hralo v hale s tvrdším povrchom. Druhý ročník sme organizovali v Korni, kde sa nachádza veľká zakrytá umelá tráva. Mali sme k dispozícii tri ihriská, na ktorých sa hrali súčasne tri zápas. Taktiež sa zvýšil aj počet hráčov v zápase z 4+1 na 5+1.”

Slovan postavil dva tímy, podľa čoho ste rozdelili chlapcov do družstiev?

„Mali sme chlapcov rozdelených podľa momentálnej výkonnosti a zásluh, to znamená podľa toho ako prístupujú v tréningových procesoch a zápasoch k svojim povinnostiam.“

Ako ste spokojní s vystúpením oboch tímov na turnaji?

„Ak by sme to mali brať z pohľadu umiestnenia, tak s vystúpením chlapcov, ktorí skončili na druhom mieste sme spokojní. Na turnaji prehrali len jeden zápas (so Spartou Praha), ale okrem neho herne a aj výsledkovo dominovali vo všetkých ostatných zápasoch. Čo sa týka druhého družstva, tak hra nebola až také zlá ako ukazuje tabuľka (11 miesto). V zápasoch sme zaostávali v pohybovej rýchlosti a v rýchlosti riešenia herných činností jednotlivca.“

Nemali deti problém s cestovaním, predsa sú to 10 roční chlapci, rodičia ich nemali problém pustiť?

„Samozrejme, že by bolo pre nás výhodnejšie organizovať tento turnaj v Bratislave. Keďže, v hlavnom meste nemáme takéto možnosti, tak sme sa museli vysporiadať so vzdialenosťou. Turnaj organizovali rodičia našich detí, tak cestovali spoločne do Korne. Sú to asi dve hodiny cesty z Bratislavy, a všetci sme sa tešili. V priebehu roka rodičia spolu s deťmi absolvujú niekoľko takýchto „výletov“. Na organizáciu podujatia, kde sa stretlo 12 družstiev sa nám podarili získať nemalé finančné a aj materiálne prostriedky, ktorými sme odbremenili náklady rodičov.”

Plánujete robiť nejaký podobný takýto turnaj počas roka?

“Ďalší podobný turnaj medzinárodného charakteru bude organizovať klub Slovan Bratislava – Dubovského memoriál. Slovan tento turnaj organizuje pre prípravky pravidelne každý rok. Zúčastnia sa na ňom prípravkárske kategórie od U8 do U11. Tento rok to je v pláne na konci mesiaca máj.”

Aké má Slovan ambície v kategórii U10?

“Ak by sme hovorili o krátkodobých ambíciách, tak je pre nás prvoradé v prípravkárskych kategóriach rozvíjať technické zručnosti a pohybové schopnosti hráčov špecifickou formou (s loptou).“

 

Screenshot_2

V pondelok 23.3.o 17.00 robí Slovan výber do prípraviek, ročníky 2009, 2010. Na čo sa chcete najviac zamerať?

“Na chlapcoch, ktorí prídu na výber bude sledovať hlavne pohybové danosti.”

Títo chlapci majú päť-šesť  rokov, dá sa v tomto veku odhadnúť, kto má talent na futbal?

V tomto veku je podľa mňa nemožné ukázať na hráča a povedať že má talent na futbal. Výber bude prebiehať formou hier, kde budeme sledovať kto je ako pohybovo nadaný a čí majú záujem o futbal. Dá sa to zistiť tak, že im hodíte loptu a jednoducho chcú dať gól, chcú zvíťaziť a byť najlepší.”

Počet detí, ktoré chcú prísť k výberu do prípraviek j limitovaný alebo obmedzený?

“Privítame všetky deti, ktoré sa prídu ukázať na výbere v pondelok. Samozrejme, čím viac detí príde, tým je väčšia šanca že nájdeme budúcu hviezdu Slovana. V tých kategóriach pôsobia dvaja, traja tréneri, ktorí zvládajú určitý počet detí a tí sa im budú snažiť venovať čo možno najindiviuduálnejšie.”

Výsledky našich chlapcov:

ŠK Slovan modrí – 2 miesto

ZÁKLADNÁ SKUPINA:
ŠK Slovan modrí – Slask Wroclaw 4:0
ŠK Slovan modrí – SC Sopron 3:2
ŠK Slovan modrí – Hradec Králové 2:0
ŠK Slovan modrí – Zbrojovka Brno 4:1
ŠK Slovan modrí – AS Trenčín 4:0

FINÁLOVÁ SKUPINA (o 1.-4. miesto):
ŠK Slovan modrí – Sparta Praha 3:5
ŠK Slovan modrí – SC Sopron 3:1
ŠK Slovan modrí – MTK Budapešť 0:0

ŠK Slovan bieli – 11. miesto:
ZÁKLADNÁ SKUPINA:
ŠK Slovan bieli – MŠK Žilina 2:0
ŠK Slovan bieli – Sparta Praha 0:4
ŠK Slovan bieli – SFC Opava 1:4
ŠK Slovan bieli – MFK Ružomberok 1:1
ŠK Slovan bieli – MTK Budapešť 1:5

SKUPINA o 9-12. miesto:
ŠK Slovan bieli – Slask Wroclaw 1:3
ŠK Slovan bieli – SFC Opava 2:2
ŠK Slovan bieli – AS Trenčín 1:2

 

Fotogaléria tímov:

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“143″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“pro gaudium 2015″ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]

Pridaj komentár