Proti FC Nitra bez divákov


DK SFZ potrestala ŠK Slovan za udalosti zo zápasu so Spartakom Trnava.

Na základe rozhodnutia Disciplinárnej komisie SFZ (DK SFZ), uverejnenom v Úradnej správe SFZ č. 13 zo dňa 27. septembra 2019, sa zápas ŠK Slovan Bratislava – FC Nitra odohrá bez prítomnosti divákov.

ŠK Slovan okamžite po tom, ako obdržal rozhodnutie, zvažoval možnosti odvolania voči tomuto trestu. V zmysle platných predpisov však nie je možné v tak krátkom čase zvrátiť platné rozhodnutie Disciplinárnej komisie SFZ.

V praxi to znamená, že zápas s Nitrou sa uskutoční bez prítomnosti divákov. ŠK Slovan bol potrestaný za incidenty zo zápasu s Trnavou. Celé znenie verdiktu DK SFZ je nasledovné:

U251: ŠK Slovan Bratislava futbal (Fortuna liga). Berie na vedomie písomné stanovisko klubu a osobné stanovisko zástupcov klubu k U222 a za HNS divákov (vulgárne pokriky, hrubé urážky SFZ a prezidenta SFZ, použitie pyrotechniky, s následným spôsobením požiaru, vhodenie plastových pohárov a papierov na HP, s následným prerušením stretnutia a vbehnutie divákov domácich na ihrisko, s následným napadnutím hráča hostí č. 3 a nedostatočnú US (umožnenie vnesenia a použitia pyrotechniky, hromadného vniknutia divákov na ihrisko a dopustenie fyzického napadnutia hráča divákom) počas stretnutia 8. kola FL ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava, podľa čl. 57/1b, e, f a čl. 58/2a, b, e, f DP ukladá DS – finančnú pokutu 10 000 €, podľa čl. 58/3 a čl. 12/6 DP. Zároveň ukladá DS – odohratie najbližšieho domáceho stretnutia bez divákov na jedno súťažné stretnutie, podľa čl. 26/2, 5 DP. Umožňuje klubu zabezpečiť na štadióne prítomnosť deťom do 15 rokov, v sprievode 1 dospelej osoby na 10 detí a funkcionárov klubov, v počte 30 osôb, podľa čl. 26/3 DP. Klubu ukladá ochranné opatrenie, spočívajúce vo zvýšení počtu členov usporiadateľskej služby v sektore C na domáce stretnutia, podľa čl. 43/2, písm. l) DP, do 30.6.2020.

Rovnako ako pri rozhodnutiach UEFA, aj v tomto prípade apelujeme na všetkých priaznivcov Slovana, aby sa do budúcna vyhli prejavom, ktoré sa udiali na derby. Ako sme už spomenuli, dvom jednotlivcom, ktorí vybehli zo sektora na hraciu plochu, bude udelený doživotný zákaz vstupu na zápasy ŠK Slovan. Rovnako prebieha identifikácia tých jednotlivcov, ktorí hádzali predmety na hraciu plochu, pričom budú tiež potrestaní v podobe zákazu navštevovať zápasy ŠK Slovan.

Držiteľom permanentiek a fanúšikom, ktorí mali zakúpené vstupenky na stretnutie s Nitrou, sa ospravedlňujeme za spôsobené nepríjemnosti.

Vrátenie vstupného

Priaznivcom, ktorí si už zakúpili vstupenky, budú peniaze vrátené späť. Pokiaľ ste si kupovali vstupenky on-line na Ticketmedia.sk, dostanete do vašej schránky mail s postupom na stornovanie vstupeniek a následné vrátenie financií. Ak ste si kupovali vstupenky na predajnom mieste Ticketmedia.sk, je potrebné prísť na rovnaké predajné miesto a požiadať o vrátenie peňazí. Informuje oficiálny klubový web belasých.

Pridaj komentár