Říha chce naštartovať prvý útok, pomôcť by mohol Nedorost (FOTO)

Osem bodov z pätnástich možných. To je zisk hokejistov Slovana z dlhej série domácich zápasov, ktorú zavŕšil piatkový zápas proti Neftechimiku Nižnekamsk. Slovan v ňom viedol 1:0, napokom musel doťahovať dvojgólový náskok súpera. Ten sa podarilo zmazať, no z výhry po predĺžení sa napokon radovali hostia. „Tým, že sme dali prvý gól, sme sa mali naštartovať. Ale namiesto toho sme urobili tri hrúbky. Súper hral veľmi agresívne, všetko dohrával, my sme za to chodili von. Je pozitívne, že sme ustáli oslabenia. Tretiu tretinu sme videli mužstvo, ktoré chceme, odbojovali sme to, ale opäť prišla chyba v predĺžení. Za vývoj zápasu je bod objektívny,“ povedal po zápase Říha. Jeho zverencom Neftechimik nevonia. Naposledy s ním doma zvíťazili v sezóne 2012/13 po dvoch góloch Vondrku a jednom Bartoviča a Tomáša Mikúša 4:2. „Majú trénera, ktorý vyžaduje od hráčov, aby dohrávali súboje, ale my sme na to hráčov upozorňovali. Mali sme vytýčené veci, aby sme sa nedostávali pod tlak. Ale my sme chyby robili sami. Nedohraní hráči, dorazené puky. To že prišiel Nižnekamsk, to je jedno. Tie chyby sú stále rovnaké. Tento tým môže byť nepríjemný jednému hráčovi, ale nie celému mužstvu. Pramení to z nedisciplinovanosti. Stále nám chýbajú emócie v tom, aby sme zápas dokázali otočiť.“

Mužstvu bojovnosť nemožno uprieť, ale chýba im ľahkosť v zakončení a väčší dôraz. Absentujú najmä góly Lukáša Kašpara. Naopak, skvelú formu má po ťažkom zranení Marek Viedenský. „Vzhľadom na to, čo má Marek za sebou, sú jeho výkony dobré. Lukáš má byť lídrom, ale nedarí sa mu zobrať na seba zodpovedanosť. Musí zjednodušiť hru. Ale im chýba krídlo, mám pocit, že v tej lajne hrajú stále iba dvaja,“ dodal Říha. Samotný Kašpar nie je so súčasným stavom spokojný. „Viem, že to môže byť lepšie, nie som so sebou spokojný. Ale verím, že to príde a že to bude stále lepšie,“ povedal Kašpar.

Slovanu by v blízkej dobe mohol pomôcť aj Václav Nedorost.  „My sme s ním urobili dohodu, ale či to bude zajtra, alebo za mesiac, to je medzi ním a klubom a jeho manažérom,“ prezradil Říha.

[Best_Wordpress_Gallery id=“85″ gal_title=“Niznekamsk17″]

Pridaj komentár