Říhu teší stav mužstva, Sukeľ čaká na papiere

Tréner Říha bol po zápase s Amurom Chabarovsk spokojný. Slovan dokázal zvíťaziť a čo je d§ležitejšie, opäť nedostal gól. „Bol to pokojný zápas. My sme v kabíne zozobrali zápas so Spartakom, s hráčmi porozprávali. Do stretnutia sme vstúpili s chuťou, nepremenili sme viacero šancí. Súper našťastie naše zaváhania nepremenil, v tomto súhlasím s trénerom hostí.  Tri body sme si myslím zaslúžili,“ povedal po zápase tréner Říha. Okrem dobrého výkonu môže kormidelníka lavičky tešiť aj vzorová disciplína. Prvé vylúčenie prišlo až v tretej tretine, neskôr prišlo ešte jedno za príliš veľa hráčov na ľade. „To vylúčenie bolo čudné, pretože my sme nemali na ľade šesť hráčov, respektíve ten šiesty nezasiahol do hry tak, ako to bolo v prípade Amuru. Mne rozhodca na papieri ukazoval päť čísel, pýtal som sa ho, kde je šiesty (úsmev). Ale tento zápas nebol iba o obrane, zodpovedne hralo celé mužstvo,“ pochválil český tréner svojich zverencov.

136a3127

Zlepšnú hru najmä v obrane okomentoval Říha takto: „Konečne sa nám uzdravilo mužstvo, chýbajú nám iba dlhodobo zranení. Príde k nám ešte jeden hráč z dvadsiatky, takže súčasný stav v mužstve ma teší.“ Slovan stráca na play-off dvanásť bodov, hráči sa oň chcú pobiť do poslednej chvíle. „Musíme zvládnuť zvyšné domáce zápasy a uhrať niečo vonku. Ale vyhrávajú aj mužstvá pred nami a to bude veľmi ťažké. Ale šanca je a my sa o ňu pobijeme,“ nestráca Říha optimizmus.

Nedávno Slovan podpísal kontrakt s Matúšom Sukeľom z Liptovského Mikuláša, ten však stále pôsobí v Tipsport lige. „Riešia sa jeho papiere a víza, nie je to jednoduché. Ak toto všetko administratívne vyriešime, šancu určite dostane,“ dodal tréner Slovana.

Pridaj komentár