Päť postrehov k zápasu s Neftechimikom Nižnekamsk

Zápasom proti Nižnekamsku belasí ukončili sériu piatich domácich stretnutí. Na zápase bola prítomná aj pani Irma Pašeková, ktorá si spoločne s fanúšikmi uctila 57. nedožité narodeniny svojho syna a legendy bratislavského klubu Dušana Pašeka.

Striedanie brankárov

Slovan v 24.minúte minúte striedal brankárov. Mazanca nahradil Štěpánek. Belasí prehrávali v tom čase 1:3, Miloš Říha sa týmto krokom snažil spraviť  niečo zo zápasom. Nemôžeme povedať, že by Mazanec mohol za inkasované góly, práve naopak, svojimi zákrokmi mužstvo podržal. Nebyť jeho, ak by bolo po prvej tretine 1:5, nikto by nemohol nič povedať. Je škoda, že Štěpánek si neudržal čisté konto. Inkasoval však desať sekúnd pred koncom predĺženia. V zápase predviedol viacero výborných zákrokov, vďaka ktorým pomohol mužstvu, ktoré zo zápasu vybojovalo bod. Obaja brankári nastúpili v nových prilbách.

Posudzovanie zákrokov

Už v zápase s Omskom inkasoval päť minút plus trest do konca zápasu Andrej Šťastný. Proti Nižnekamsku putoval predčasne do šatne Pavol Skalický. Jeho narazenie súpera na mantinel posúdili rozhodcovia rovnakým trestom ako v Šťastného prípade. Je však diskutabilné, či toto bol zákrok na vylúčenie do konca zápasu. Rozhodcovia pravdepodobne rozhodli na základe rozbitého obočia súperovho hráča. Len  nevieme, odkedy sa trestá zákrok, ak hráča zraní vlastný spoluhráč? Hneď ako sa faulovaný hráč držal za hlavu, jeho spoluhráč ho nechtiac „dorazil“. čím mu spôsobil tržnú ranu na obočí. V polovici stretnutia, Kulikov zo zadu narazil Eberta. Inkasoval však iba menši dvojminútový trest, plus osobný desaťminútový trest.  Paradoxne to bol Kulikov, ktorý v predĺžení rozhodol. Slovan mal v zápase opäť pomerne veľa vylúčených hráčov, ku cti mu slúži, že v oslabení neinkasoval.

Nepríjemný Nižnekamsk

Podobne ako Sibir, rovnako aj Nižnekamsk patria k súperom, ktorým sa v Bratislave darí. Zatiaľ, čo sa belasým podarilo prelomiť nepríjemnú domácu sériu proti Novosibirsku, pri Nižnekamsku si musia na svoju šancu ešte počkať. Nižnekamsk počas leta vymenil logo, na lavičke stojí búrlivák Andrej Nazarov. Napriek tomu, že Slovan viedol, súper zápas otočil vo svoj prospech, na čo mu stačilo 16 sekúnd. Na druhej strane si svojou aktivitou išiel za vyrovnávajúcim gólom. Pri oboch góloch bola na ľade druhá formácia Slovana, ktorá neubránila elitný útok súpera, kde najväčšie problémy obrane Slovana robil Američan Sexton.

Prvé body

Americký obranca Nick Ebert bol smerom dopredu aktívny už počas domácich zápasov. Proti Nižnekamsku znížil na 2:3, čím si otvoril strelecký účet v KHL. Na jeho presný zásah mu stačil jediný strelecký pokus. Na svojom konto má dva kanadské body. Úplne prvý bod v sezóne si pripísal Ivan Švarný, ktorý sa prihrávkou podieľal na Viedenského vedúcom góle. V zápase patril medzi najaktívnejších strelcov, keď vyslal na Ježova päť striel, najviac z pomedzi domácich hráčov. Na svoj prvý zásah však čaká.

Zmena útokov

Slovan postupne ladí formácie. V prvom útoku sa prestriedalo už viacero hráčov, k dvojici Kašpar-Viedenský sa však hľadá tretí do partie. Zdá sa, že Genowaova formácia by mohla fungovať. Po druhej tretine Miloš Říha poprehadzoval všetky formácie. Do hry už nezasiahli Hecl a Mikúš. Počas zápasu sa zo zápasu vytratil aj Kozák, ktorý odohral iba štyri minúty. Do prvého útoku sa posunul Smoleňák, Buchtele sa pridal k Řepíkovi s Genowayom. Šťastný sa pešiel k Sádeckému a Hrnkovi. Bol to posledne menovaný, ktorý mohol byť hrdinom. Jeho parádna strela z prvej krátko pred koncom iba tesne minula bránu.