Rubrika : Čo robia bývalí hráči Slovana? Dnes Jozef Mrena!

V rubrike „čo dnes robia bývalí hráči Slovana“ sme sa tentokrát zhovárali s Jozefom Mrenom, ktorý pre SlovanPositive povedal:

Jozef vy ste vyrastali v Slovane s partiou chalanov ako Majerník, Šuman, Tarageľ, Kukumberg, Hudec a ďalší. Ako si na toto obdobie spomínate? Už od malička ste nosili na drese číslo osem? Ste s niektorými ešte v kontakte?

Áno začínal som s nimi, boli sme výborná partia, s niektorými som hral aj v seniorskom hokeji v jednom tíme. V juniorských kategóriách som hrával s rôznymi číslami na drese. S číslom osem som hral za seniorov, nedá sa povedať, že by to bolo moje šťastné číslo, bolo voľné tak som si ho vybral.  V juniorských kategóriách som hrával aj s číslami 14, 9, 16. Chalani už majú svoje rodiny, iné povinnosti, už sa nestretávame.

Ako mladý hráč ste odišli za more. V tíme Prince George Cougars (WHL), ste strávili dve sezóny. Ako ste sa do Kanady dostali?

Do Kanady som sa dostal po drafte, bol som v reprezentácií Slovenska do 18 rokov, viacero hráčov bolo v tom období draftovaných. Mňa si vybral Prince George Cougars. Bola to obrovská skúsenosť do života, nové mesto, krajina, životný štýl, ľudia, hokej. Začiatky boli náročné, neovládal som dobre reč, býval som v kanadskej rodine, ktorá sa o mňa dobre starala. Na pôsobenie za veľkou mlákou mám iba tie najlepšie spomienky. Strašne veľa som sa tam naučil. V tíme som bol jediný Slovák, okrem mňa bol v ňom aj jeden Čech.

Po návrate z Kanady, ste sa vrátili do Slovana, v tom čase viedol tím František Hossa. Neskôr už žiaľ nebohý Jaroslav Walter. Vás dal dokopy s Pištekom a Hudecom Miloš Říha, aký je Miloš tréner? V tomto období ste hrali aj na poste obrancu…

Pán tréner Říha, je veľký profesionál, svojský tréner, ktorý dokáže dobre komunikovať s hráčmi. Z môjho pohľadu bol pán Říha jeden z najlepších trénerov, ktorí v tom čase viedli Slovan! Získali sme titul, rád spomínam na toto obdobie. S Hudecom a Pištekom sme si rozumeli na ľade aj mimo neho, spolu s nimi som hrával aj v juniorke.

Bola situácia, keď vypadlo v obrane viacero chalanov, nemal som problém zahrať na poste obrancu, pracoval som pre tím! Na centri som sa ale cítil lepšie.

Potom ako ste sa stali so Slovanom majstrom, ste z tímu odišli, kam smerovali Vaše kroky?

Mesiac som hral v Martine, potom som sa nazad vrátil do Slovana. V ďalšej sezóne som prestúpil do Skalice. Počas sezóny som sa zranil, musel som ísť na operáciu ruky. Pár zápasov som ešte odohral v prvej lige za Piešťany, Trnavu a Považskú Bystricu. Zranenie mi nedovolilo hrať dlhšie, preto som ukončil svoju hráčsku kariéru.

Čo dnes robí Jozef Mrena?

Žijem v Novom Meste nad Váhom, venujem sa rodine, máme dve krásne deti, ktoré sú pre mňa všetkým. Okrem toho hrávam vo voľnom čase tenis, ktorý mám po hokeji najradšej. Starám sa o tenisové kurty, čo mi zaberá dosť času. Na Slovan mám len tie najlepšie spomienky.

 

Pridaj komentár