Päť postrehov zo zápasu s HC Soči

Slovan si na domácom ľade neporadil s HC Soči. Po prehre 1:4 prehral ďalší domáci zápas v rade. Toto sa mu naposledy podarilo v jeho prvej sezóne, kedy prehral tri domáce zápasy v rade, tie síce boli predelené tripom. Ale prehral..

Rituály na strane HC Soči?

Počas rozkorčulovania ako prvý z ľadu do šatne zamieril Auvitu, bolo to celkom skoro, nakoľko jeho ďalší spoluhráči ho nasledovali po piatich minútach. Počas hymny všetci hráči stáli pekne za sebou v jednom rade. Jeden z nich však z radu spravil krok do strany. Bol to brankár Barulin, ktorý má pravdepodobne takýto rituál. V drese súpera zaujal hráč, ktorý mal na drese číslo 99. V Amerike si asi nikto nedovolí obliecť dres s týmto číslom. Je to prejav úcty voči legendárnemu Waynovi Gretzkym. V KHL Alexander Polunin oblieka dres  s číslom 99, a bol tento ruský útočník, ktorý otovril skóre zápasu a rovnako si otvoril strelecký účet v tejto sezóne.

Nástup na ľad

Hoci Slovan vyhral úvodné buly, hráči súpera v trojici napádali rozohrávku belasých. Keď v druhej minúte prišiel Baileyho faul v tretine súpera, Slovan sa musel brániť. Prvá šanca súpera skončila gólom. Už o päť minút prišla situácia nedáš-dostaneš. Dvojica Virta-Řepík svoju sľubnú možnosť gólom nezakončila, naopak z následného protiútoku Collins uspel. Tomuto útočníkovi sa proti Slovanu darí. Skóroval proti nemu aj vlani, keď Slovan vyhral v Soči 1:2 sn. Úspešný bol aj vo vzájomných dueloch Slovana s Kunlunom, keď sa presadil v drese svojho bývalého mužstva.

Nepodarené tretie tretiny

Slovanu na domácom ľade vôbec nevychádzajú tretie tretiny. Päť zo šiestich prehral. Má v nich skóre 2:13. Iba raz sa mu podarilo remizovať v tretej časti 2:2, bolo to v súboji s Dynamom Moskva, v ostatných zápasoch ťahal za kratší koniec. Záverečnú časť podľahol Lokomotivu 0:3, Čerepovecu 0:1, Spartaku 0:2, Jokeritu 0:3 a Soči 0:2. Nevieme si vysvetliť, prečo je tomu tak.

Žalostné presilovky

Presilové hry sú pre Slovan v domácej sérii kameňom úrazu. Hoci jediný gól proti Soči padol z presilovky, bol to gól ako z jasného neba. Slovanu sa celý čas nedarilo dostať sa do pásma súpera. Až potiahol puk Rau, ktorý našiel Sukeľa, ten presnou strelou vykresal pre Slovan nádej. V ostatných presilovkách sa Slovan takmer vôbec nedostal do pásma, raz dokonca inkasoval. Rovnako tomu bolo aj v zápase s Jokeritom. Presilovky rozhodujú zápasy, Slovan musí na nich riadne popracovať.

Nepremené šance

Koncovka, či efektivita v zakončení. Nie že by Slovan v zápase nemal šance, mal a stopercentné. V úvode druhej časti sa do zakončenia predieral Liška, neuspel. V tretej časti Červený z priestoru medzikruhami, v ideálnej pozícii neuspel. Nepodarilo sa to ani Baileymu, ktorý si nakorčuloval, no samostatný nájazd nepremenil. Naopak hráči Soči, a boli to aj hokejisti Jokeritu a Spartaka boli v takýchto podobných príležitostiach úspešní.