Postup belasých po penaltovom rozstrele

FK Senica – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:1)  3:4 na pokutové kopy.

Góly:15. Hromada – 44. Priskin

Žlté karty: Kontár, Hromada, Klec, Šulla – Pliatsikas, Savičevič

FK Senica: Šulla – Mehremić, Pavlík, Hromada, Kontár (90. Krč), Dolný, Morong (55. Klec), Hladík, Hušek, Leško, Šmehyl.

ŠK Slovan Bratislava: Mucha – Podaný, Sekulić, Saláta, Pliatsikas, Scott (46. Simović), Savićević,  de Kamps, Kubík (33. Oršula), Milinkovič (77. Vittek), Priškin. 

Rozhodovali: Leško – Vorel, Ádám.

Diváci: 963

Od úvodu sa hral z oboch strán opatrný futbal. Slovan v 10. minúte zahrával roh, po ktorom zakončoval Kubík nad Šullovu bránu. Keď ten istý hráč neuspel ani po de Kampsovej prihrávke, prišiel trest.  Skóre otvoril Hromada, ktorý nedal Muchovi šancu. V 22. minúte zahrával domáci Leško priamy kop, Mucha si dal na Morongovu súhru s Leškom pozor. Slovan sa snažil o vyrovnanie, jeho akciám chýbala presná prihrávka. Po polhodine hry Kubíka nahradil Oršula. Slovanu sa nepodarilo vyrovnať ani po priamom kope, ktorý zahrával Milinkovič, Podaný neuspel ani po následnom rohu. Keď sa zdalo, že Senica pôjde do šatne s jednogólovým náskokom, minútu pred koncom prvého polčasu vyrovnal Priskin.

V úvode druhého polčasu musel po dlhej lopte zo strany Senice vykopávať z bránkovej čiary Saláta. V 52. minúte sa po spolupráci Priskina s Oršulom do výbornej šance dostal druhý menovaný. Jeho strela iba tesne minula Šullovu bránu.  Po hodine hry Senica zahrávala priamy z hranice šestnástky,  situáciu nezvládla, Mucha zasahovať nemusel. V 67. a 71. minúte  s do dobrých možností dostali Leško, po ňom aj Klec. Mucha belasých podržal.  V závere zápasu prišiel na ihrisko Vittek, ktorý po svojej aktivite vybojoval roh. Po ňom Slovan zahrával priamy kop z výhodnej vzdialenosti. Priskinovu hlavičku Šulla vyrazil. Stretnutie sa po 90. minutách skončilo 1:1. O víťazovi rozhodovali pokutové kopy.

Priebeh: Leško 1:0, Priskin 1:1, Mehremić 2:1, Vittek 2:2, Krč 3:2,  Sekulić 3:3, Šmehyl nedal,  Savićević 3:4. Dolný nedal.

Ohlasy: zdroj skslovan.com

Nikki Papavasiliou (tréner Slovana): „Máme za sebou ťažký zápas. V úvode sme boli lepší, potom sme však inkasovali a som rád, že sme na to dokázali reagovať. Povedali sme si niečo cez prestávku a v druhom dejstve sme to preniesli na ihrisko. Vytvorili sme si dostatok šancí a zápas nemusel ísť až do penált. Mužstvo ukázalo charakter a Ján Mucha potvrdil svoje kvality pri pokutových kopoch. Ďakujem Senici za kvalitný zápas, bola to dobrá bitka s úspešným koncom pre nás. Tešíme sa z postupu do semifinále a už teraz sa sústredíme na ďalší zápas.“

Dušan Vrťo (tréner Senice): „Na zápas sme sa tešili, pre naše mladé mužstvo to bola obrovská skúsenosť. Na začiatku sme vytriezveli z predstáv, ako by mal duel vyzerať, súper totiž ukázal svoju veľkú kvalitu. Nechcem nariekať, vyrovnávajúci gól, ktorý sme inkasovali, podľa mňa nemal platiť. V druhom polčase sa hra zmenila, dostali sme sa dobrého tempa a do hry. Naši mladí chalani odviedli výborný výkon, penalty sú lotéria a dnes sme boli my tí nešťastní.“

 

Pridaj komentár