September na hokejkách Juniorov HC Slovan (FOTO)

V septembri sa začal nový školský rok. Spolu s ním  pre hráčov a hráčky Slovana aj viaceré ligové súťaže. Niektorým však aj sezóna skončila. Ako už býva zvykom, pripravili sme pre vás krátku rekapituláciu najzaujímavejších udalostí v  našej slovanistickej rodine.

HC Slovan

Hokejisti Slovana v septembri svojich fanúšikov v domácich zápasoch veľmi nepotešili. Odohrali ich doma až sedem, viac sa im darilo na ihriskách svojich súperov, kde sa predstavili piatich zápasoch. Bodovo sa darilo Camovi Barkerovi, ktorý  súperil o post najproduktívnejšieho obrancu celej KHL. 17.9. sme boli svedkami najlepšieho zápasu belasých v tejto sezóny. S SKA Petrohrad síce prehrali po predĺžení 1:2, zápas bol vypredaný, diváci si v tomto stretnutí prišli na svoje. Je na škodu veci, že takýto výkon Slovan nepodal vo viacerých domácich zápasoch, mohol mať na svojom konte oveľa viac bodov.

ska

ŠK Slovan

Belasí odohrali dva ťažké zápasy za sebou, proti favoritom na titul. V Žiline neuspeli, doma s Trenčínom si body podelili. Vzápätí sa vrátili na víťaznú vlnu, keď vybojovali dôležité víťazstvo v Michalovciach, aby si doma bez problémov poradili s Podbrezovou. Raritou bola pozápasová tlačová konferencia v Michalovciach, na ktorej bol náš redaktor dlho sám v spoločnosti  Nikkiho Papavasilioua, čakajúc na trénera domácich i ďalších novinárov. V septembri si svoju ligovú premiéru v drese Slovana odkrútil Vukan Savičevič, ktorý nastúpil aj v zápase Slovnaft cupu, ktorý belasí na ihrisku ŠK Vinica vyhrali 8:0. Herný prejav mužstva sa pod taktovkou Nikkiho Papavasilioua začínal zlepšovať.

michalovce epic

HBT Slovan 

Hokejbalisti vstúpili do sezóny suverénnym spôsobom. Oba svoje zápasy zvládli, navyše dokázali triumfovať po výhre nad Flyers Devínska Nová Ves 3:1 aj  v Zohore, kde pokorili nebezpečnú Roconabu presvedčivo 7:2.

BK Slovan

Slovan pred ligou vyhral dva prípravné zápasy v rade. Slovanistky v úvode ročníka nestačili na Šamorín, ktorý v prvom kole otváral zápasom so Slovanom svoju novú športovú halu. Za domáce nastúpili aj dve bývalé hráčky BK, Alexandra Riecka a Viktória Sholokhova. Slovan vo svojom prvom domácom zápase prehral s favorizovaným Ružomberkom.

Juniori HC Slovan

Mladí Slovanisti začali sezónu impozantne. V septembri odohrali až desať zápasov, v ktorých boli až deväťkrát úspešní. Po skvelom finiši dokázali vyhrať aj u majstra v Trenčíne. Škoda nečakanej prehry so SR „18“.

Ženy Slovana a juniorky

Slovanistky a ich mladšie kolegyne sú ozdobou Slovana. V lige kráčajú suverénne bez straty bodu. Poradili si aj s úradujúcim majstrom z Nových Zámkov hladko 4:0, usadili sa tak na ligovom tróne.  Podobe úspešne si vedú aj juniorky.

12006606_10206340449202383_7062571577877087640_o

ŠK Slovan B

Mladým Slovanistom septembrové vystúpenie nevyšlo podľa predstáv. Získali v ňom iba jediný bod po domácej remíze 1:1 so Sereďou.  Trebať dodať, že v týchto zápasoch chýbalo Slovanu viacero hráčov.

1. RC Slovan

Rugbisti zažili najhorší vstup do sezóny vo svojej histórii. V prvom kole na memoriáli Tonyho Puverle  v „sedmičkovom“ rugby prehrali všetky svoje zápasy.

BrickField

Baseballisti Slovana, vystupujúci pod názvom BrickField ukončli sezónu v prvom kole play-off. V ňom nestačili na Apollo Bratislava, ktorému podľahli 0:2 na zápasy.

Tím mesiaca:  Juniori HC Slovan

Hviezda mesiaca: Marco Halama, v 10 zápasoch si na svoje konto pripísal 16 bodov  (7+9).

Zápasy mesiaca: Slovan – Nové Zámky, kde  Slovanistky po výsledku 4:0 uspeli na úradujúcim majstrom. Dukla Trenčín – HC Slovan juniori 2:3.  Aj napriek prehe sme vybrali duel  HC Slovan – SKA Petrohrad 1:2 pp.

Gól mesiaca:  prvý gól Tóthovej proti Novým Zámkom. Posúďte sami, ani ostatné hráčky sa nenechali zahanbiť.

Prekvapenie mesiaca:

pozitívne –   víťazná vlna juniorov  HC Slovan,  zahanbiť sa nenechali ani futbalistky a juniorky Slovana.

negatívne –  výsledky hokejistov Slovana na domácom ľade, s čím súvisia aj slabšie návštevy.

Prepadák mesiaca: vystúpenie 1 RC. Slovan v Čunove v prvom kole Memoriálu Tonyho Puverle.

ŠK Slovan Bratislava 2-1-1  (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 5:5

HC Slovan  3-3-1-5  (legenda: výhra – výhra po predĺžení alebo nájazdoch – prehra po predĺžení alebo nájazdoch- prehra), skóre 25:30

HBT Slovan 2-0-0  (legenda: výhra-prehra), skóre 10:3

ŠK Slovan ženy  4-0-0  (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 9:1

ŠK Slovan juniorky 4-0-0 (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 25:0

ŠK Slovan B: 0-1-4 (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 1:16

BK Slovan 2-0-3  (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 301:348

BrickField 0-0-2  (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 6:28

Juniori HC Slovan 9-0-1  (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 35:17

1. RC Slovan  0-0-4  (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 46:131

Fotogaléria:

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“213″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“best off sept“ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]

Pridaj komentár