Slovan si doma vychutnal košickú Cassoviu

BK Slovan Bratislava  – Cassovia Košice 77:50 (17:9, 15:12, 31:8, 14:21)

Ďalším súperom Slovana bola Cassovia Košice. Celok, s ktorým Slovansitky od prvej minúty cítili šancu na úspech. Aj keď prehrávali 0:2, sériou troch rýchlych košov otočili stav zápasu vo svoj prospech. Slovanistky mali dobrý pohyb, čo robilo Cassovii pri bránení problémy.  Navyše Slovanu sa v prvej štvrtine darilo premieňať trestné hody. V druhej časti zápasu si belasé vybrali pasáž zápasu, počas ktorej sa im nedarilo strelecky. Hoci v 14. minúte viedli 21:12, v 16. svietil na ukazovateli skóre výsledok 21:19. Domáce hráčky svoje súperky k obratu nepustili, predviedli viaceré rýchle akcie s úspešnou koncovkou. Navyše, v krátkom časovom úseku pridali tri trojky za sebou, aby vyhrali polčas 32:21.

Tretia štvrtina rozhodla o osude celého zápasu. Belasé sa hrou bavili, predvádzali okulahodiace akcie, podporované výbornou obranou. Pod oboma košmi sa darilo Zarevúckej. Skóre narastalo, súperky nestačili kontrovať na úspešne premenené trojky Križmovej, Slezárikovej či Turzákovej, po ktorých viedol Slovan už 59:27. Diváci zatlieskali aj súhre Turzákovej so zakončujúcou Slezárikovou. V záverečnej štvrtine navýšila skóre svojím prvým dotykom s loptou v zápase čistou trojkou Vargová. Košičanky sa dlho nevedeli strelecky presadiť, až po troch minútach sa to podarilo Timkovej z trestného hodu, potom viacerými košmi skorigovali stav zápasu. V 38.minúte viedli belasé 75:42, keď dovolili hráčkam z Košíc zaznamenať tri trojky v rade. Slovan si napokon s Cassoviou poradil o 27 bodov 77:50.

Najlepšou strelkyňou Slovana bola s 15 bodmi Talajkvá, na strane Cassovie sa najviac darilo s 17 bodmi Timkovej.

Zostava : Talajková 15, Mlynarovičová 5, Marcová 2, Križmová 14, Slezáriková 12

(Dulová 3,  Zarevúcka 14, Lavríková 2, Hujsiová 0, Vargová 5, Tarkovičová  0, Turzáková 5)

Ohlasy po zápase:

Danilo Rakočevič, tréner Slovana: „Som spokojný s víťazstvom, hlavne s hrou v tretej štvrtine. Škoda, že sme sa spravili pár chýb v závere zápasu. Vyhrali sme druhý zápas v rade, čo nám dodá sebavedomie pred sobotňajším zápasom v Poprade, ktorý sa pokúsime vyhrať.“

Žofia Zarevúcka, hráčka BK Slovan: „Na zápas sme sa dobre pripravili. Cassovia patrí medzi hrateľných súperov. Nevyhli sme sa chybám, som rada, že sa mi strelecky darilo a pomohla som družstvu k víťazstvu. Čaká nás Poprad, kde by sme chceli natiahnuť sériu výhier na tri.“