Séria prehier prelomená (VIDEO)

HC Slovan Bratislava – HC Dinamo Minsk 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Góly: 14. Viedenský (Barker, Kundrátek), 36. Viedenský (Kundrátek, Kašpar), 41. Nedorost (Kašpar, Kundrátek), 53. Kundrátek (Barker, Kašpar) – 24. Cheechoo (Ellison), 39. Cheechoo (Ellison, Koľcov).

HC Slovan: Brust – Kundrátek, Barker, Starosta, Švarný, Valach, Mihálik, Sersen – Kašpar, Viedenský, Nedorost – Jeglič, Tičar, Nagy – Leblanc, Surový, Bartovič – Skokan, Lušňák, Skalický

Dinamo Minsk: Glass – Nogačjov, Šinkevič, Krajíček, Filičkin, Gunderson, Znacharenko, Ustinenko – Stepanov, Kaľužnyj, Materuchin – Cheechoo, Ellison, Vesce – Komarov, Drozd, Meleško – Michaľov, Koľcov, Pavlovič

Rozhodovali: Kadyrov, Naumov – Parfionov, Sysujev, vylúčení: 8:9 na 2 min, navyše Krajíček (Dinamo) 10 min za nešportové správanie, Presilovky: 3:2, Oslabenia: 0:0,  Diváci:10.055 divákov.

Zápas sa začal opatrne z oboch strán. Aktívnejší bol domáci Slovan, ktorý si vytvoril prvý dobrú streleckú možnosť. LeBlanc ihneď po buly preveril pozornosť brankára Glassa. Vzápätí sa do dobrej streleckej pozície dostal po Tičarovej práci Švarný, jeho pokus v bránke neskončil. Otvárací gól mohol zaznamenať Nagy, ten však trafil iba tyčku Glassovej brány. Vytúžený prvý gól v stretnutí dal Viedenský, ktorý v presilovke tečoval Barkerovo nahodenie 1:0.

Úvod prostrednej časti patril hosťom. Tí využili presilovku, aby Cheechoo vyrovnal. V 26. minúte sa do brejku dostal Jeglič, položil si obrancu, stroskotal na pozornom Glassovi. V polovici zápasu vyriešil brejk Dinama troch proti jednému skvelým zásahom betónom Brust. O dve minúty belasí opäť viedli. Svoj druhý gól v stretnutí pohodlne zaznamenal v početnej výhode Viedenský 2:1. Na 3:1 sa podarilo skóre navýšiť Lušňákovi, pre zlé striedanie Slovana, ale hlavní rozhodcovia gól neuznali. Minsk okamžite ponúknutú možnosť  využil, na 2:2 vyrovnal opäť  Cheechoo .

Vstup do tretej časti vyšiel Slovanu bravúrne. Ihneď po úvodnom vhadzovaní sa do pásma predral Kašpar, ktorý milimetrovou prihrávku vyzval do skórovania Nedorosta 3:2. Od tohto momentu Dinamo zaplo, zatlačilo Slovan.Blízko k vyrovnaniu bol Znacharenko. Brust jeho strelu za pomoci obrancov upratal do bezpečia. Slovan hrozil po brejkoch, v jednom z nich sa ocitol Nagy, ktorý sa šikovne zbavil obrancu, štvrtý gól nepridal. 10 minút pred koncom zápasu dostal Slovan možnosť hrať presilovku piatich proti trom. Hoci mu dlhšie trvalo, kým sa usadil v pásme, na 4:2, deľovkou zvýšil novic v belasom Kundrátek. V závere zápasu hrali hostia vabank, vyrovnať sa im ale nepodarilo. Slovan strelil aj piaty gól, ale rozhodcovia ho po konzultácii s videorozhodcom neuznali. Nepadol už v riadnej hracej dobe. Slovan tak preťal nelichotivú sériu prehier.

Miloš Říha (tréner Slovana): „Išlo o jedno z našich najlepších domácich stretnutí tejto sezóny. Súper hral výborne, my sme boli aktívni. Všetci moji zverenci si zaslúžia absolutórium. Vydarili sa nám presilové hry. Som rád, ako moji hokejisti pristúpili k tomuto náročnému duelu.“