Päť postrehov zo zápasu s Neftechimikom Nižnekamsk

Slovan dokázal vyhrať druhý zápas za sebou, keď sa mu podarilo zdolať Neftechimik Nižnekamsk. Tohoto súpera belasí zdolali už druhýkrát sezóne, keď v novembri na jeho ľade zvíťazili 2:3. Slovan sa po tejto výhre odpútal od poslednej priečky v Západnej konferencii. Hráči víťazstvom potešili kapitána mužstva Michala Sersena, ktorý v deň zápasu oslávil svoje 33.narodeniny.

Ukážková disciplína

Stáva sa to málokedy, skorej sporadicky. Slovan mal v tomto zápase vylúčeného iba jediného hráča, aj to bol Patrik Bačík na trestnej ľavici spolu s Šiksatdarovom za vzájomné vylúčenie. Rozhodcovia od prvej minúty zvolili zaujímavá meter, po ktorom v konečnom dôsledku na trestnej ľavici sedeli iba štyria hráči, čo vo vzájomných zápasoch Slovana nie je častý jav. Aj napriek tejto skutočnosti musíme za disciplínu belasých pochváliť.

Sviatočný strelec

Adam Jánošík si v predošlom zápase proti Novgorodu pripísal za prihrávku prvý bod v ročníku. V zápase s Nižnekamskom to bol on, kto otvoril skóre zápasu. Adam sa počas svojho striedania najprv zastreľoval. Jeho prvý pokus brankár súpera kryl, aby sa po pár sekundách po Sukeľovej prihrávke k puku opätovne dostal, tentokrát už bol Ježov na jeho zásah prikrátky. Boli to jeho jediné dva strelecké pokusy počas zápasu. Zo svojho gólu mal radosť, keďže podobne ako Klok, Sloboda a Chipchura, aj on čakal na svoj prvý gól v sezóne.

Podobnosť zápasov

Zápasy s Torpedom a Nižnekamskom mali zopár vecí podobných. Slovan v oboch po prvej tretine viedol 1:0, skóroval takmer v rovnakých časoch. Zatiaľ čo v stredu Sloboda otváral skóre v 8. minúte, v piatok Janošík v 10 minúte. Torpedu aj Nižnekamsk vyrovnali po prvej strele v druhej tretine, ktorá napokon v oboch zápasoch patrila aj herne hosťom. Záverečnú časť vyhral v oboch prípadoch Slovan. Kyle Chipchura sa v oboch zápasoch dostal do samostatného nájazdu, v oboch nad ním zvíťazili brankári Kostin s Ježovom. Ani v jednom z týchto duelov nepadol presilovkový gól, hoci v piatok iba belasí hrali dve presilovky, súper ani jednu.

Prvýkrát o dva góly

Ja to paradox, ale je to tak. Keď sa spätne obzrieme za víťaznými zápasmi Slovana v tejto sezóne zistíme, že všetky dosiahnuté výhry boli o jeden gól. Proti Nižnekamsku sa Slovanu podarilo vyhrať o dva góly. Navyše na hráčoch bola vidieť väčšia pohoda na hokejkách, predviedli viacero pekných akcii, nedostávali sa pod tlak súpera.

Výborná tretia časť

V minulosti nebývala tretia tretina pre Slovan príliš vydarenou. V posledných dvoch dueloch ju vyhral, proti Torpedu v nej dokázal dokonca otočiť stav zápasu vo svoj prospech. Proti Nižnekamsku hral aktívne, a po trpezlivej hre prišlo aj korenie hokeja góly. Najprv Taffe poslal belasých do vedenia, aby v polovici tretiny korunoval svoj dobrý výkon v zápase Lamper, ktorý niekoľkokrát počas stretnutia súperovi zobral puk pri jeho rozohrávke. Na modrej čiare sa mu podarilo získať puk, brankárovi zasadil parádny „teplomer“. V závere zápasu ešte mohol v presilovke skóre prikrášliť Bailey, jeho strelu ale obrana súpera zblokovala.